Kolęda w Grupie Wychowawczej

W poniedziałek, 4 lutego 2019 roku o godz. 1600 z wizytą duszpasterską odwiedził wychowanków naszego Ośrodka ks. Infułat Tadeusz Brzeziński Proboszcz Parafii Katedralnej w Pelplinie. Do wizyty wychowankowie starannie się przygotowali: zadbali o porządek w swoich pomieszczaniach, właściwe nakrycie stołu oraz schludny wygląd.

Wychowankowie niecierpliwie czekali na godzinę odwiedzin wypatrując księdza w progach szkoły. Wraz z pojawieniem się Gościa, zniknęło napięcie, wszyscy zyskali dobry nastój, ponieważ ksiądz Proboszcz przejawiał dużo radości. Spotkanie rozpoczęło się odśpiewaniem kolędy, wspólną modlitwę, po której ks. Proboszcz pobłogosławił wszystkich oraz poświęcił pomieszczenia, w których wychowankowie uczą się i przebywają w ciągu tygodnia.   Spotkanie nie obyło się bez tradycyjnego sprawdzenia zeszytów do religii. Na pamiątkę wizyty duszpasterskiej, wszyscy zostali obdarowani okolicznościowymi obrazkami. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, serdecznymi rozmowami przy stole i wspólnym śpiewaniem kolęd.

Autor: Lilla Brzoskowska