Młodzi Sportowcy w Malborku

7 czerwca 2019 roku w Malborku odbył się Dzień Młodego Sportowca zorganizowany przez Klub Olimpiad Specjalnych "Niebiescy" z Malborka.

Gospodarze, czyli dzielna ekipa nauczycieli i wolontariuszy z Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z autyzmem w Malborku przygotowali wiele atrakcji dla wszystkich uczestników.

Z naszego Klubu pojechali: Martynka, Nikodem, Filip, Kacper, Zuzia, Jakub i Agatka pod opieką pań: Kornelii Rąbały, Eweliny Igłowskiej i Izabeli Nagórskiej. Cieszymy się, że mogły z nami również pojechać mamy!

Podczas całej imprezy naszym Młodym Sportowcom kibicowała pani Romana Chmielewicz Dyrektor Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałą organizację! Czekamy na kolejne zaproszenia!

-------------

Program „Młodzi Sportowcy” wprowadza dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w wieku 2-12 lat oraz ich rodziny w świat Olimpiad Specjalnych. Program składa się z  uniwersalnego programu gier i zabaw sportowych dla młodszych dzieci(2-7 lat), który może być wykorzystywany w domu podczas rodzinnych zabaw, w przedszkolu oraz w grupach rówieśniczych oraz z programu treningów sportowych w dyscyplinach tj. piłka nożna, kolarstwo, koszykówka dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Ćwiczenia zawarte w opracowanym na potrzeby programu podręczniku instruktażowym mają na celu wspomaganie rozwoju fizycznego, poznawczego i społecznego dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rozwijają sprawność motoryczną oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Mogą być również wspaniałym narzędziem poznawania potrzeb i umiejętności dzieci przez członków ich rodzin.

W najlepszy możliwy sposób, poprzez zabawę, uczestnicy programu „Młodzi Sportowcy” zdobywają nowe umiejętności i poszerzają granice swoich możliwości. W sposób naturalny wzrasta w dzieciach poczucie własnej wartości, uczą się również funkcjonowania w grupie.

Liczymy na to, że program „Młodzi Sportowcy” uświadomi społeczeństwu jak różne zdolności i potencjał posiadają dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Wierzymy, że program „Młodzi Sportowcy” da dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną i ich sprawnym rówieśnikom szansę konstruktywnej interakcji, prowadzącej w przyszłości do przyjacielskich relacji opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji.

"Olimpiady Specjalne Polska"

Autor: Małgorzata Puchalska