Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

5 lutego 2019 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu - 2019. Tegoroczne hasło akcji brzmiało "Działajmy Razem".
W naszej szkole zajęcia profilaktyczne były przeprowadzone podczas zajęć z informatyki przez pana Jarosława Głebockiego podczas całego tygodnia, tak aby wszyscy uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Wychowankowie z Grup Wychowawczych, czyli z internatu wzięli zaś udział w zajęciach przeprowadzonych 5 lutego przez panią Małgorzatę Puchalską.

Podczas zajęć w internacie młodzież omówiła zasady bezpiecznego internetu oraz inne zagdnienia związane z DBI. Wychowankowie utrwalili swoją wiedzę na temat tego czym jest cyberprzemoc i wykonali plakaty, które zawiesili na drzwiach swoich sypialń. Wszystkim najbardziej podobała się podczas zajęć projekcja filmów. Tym razem dzieci obejrzały 1 część "W sieci" i 3 odcinek filmu pt. "Plik i Folder".

Akcja DBI jest przeprowadzana w naszej placówce od kilku lat. Z tej okazji w szkole zawisły również różne plakaty promujące bezpieczne zachowania w internecie.

Zdjęcia wykonali uczniowie: Kacper Dawidowski, Zuzanna Górska i Wiktoria Torłop.

Autor: Małgorzata Puchalska