Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

"Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy"

16 maja 2019 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa w naszej Szkole przygotowało zabawę taneczną pn. "Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy". Imprezę zorganizowaną w ramach XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przygotowano w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Do wspólnego świętowania zaproszono również przedstawicieli różnych placówek z terenu Gminy Pelplin. 

Między innymi z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie; Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie; Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rajkowach; Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach; Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie; Szkoły Podstawowej w Małych Walichnowach; Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas w Rajkowach i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pelplinie. 

Spotkanie w MOK w Pelplinie rozpoczęła od powitania wszystkich uczestników Małgorzata Domachowska Dyrektor Ośrodka. Później wszyscy dali się porwać w wir muzycznej zabawy. Zespół "RSR" z Tczewa przygotował wiele atrakcji muzycznych i tanecznych. Panowie – Adam i Sławek śpiewali, grali, organizowali zabawy zachęcając do aktywności na parkiecie! Między innymi zorganizowali wspólne tańce, chowanie węża czy taniec przebieraniec. Na koniec zabawy czekała nas super niespodzianka – pokaz laserowy!!! 

Chętni mogli również upamiętnić ten dzień w naszej Foto-Budce. Przy pomocy różnych gadżetów można było zrobić niepowtarzalne portrety.

Całe przedsięwzięcie zadziało się za sprawą Stowarzyszenia "Wesoła Stonoga", które na realizację projektu "Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy" otrzymało dofinansowanie ze środków Gminy Pelplin. Oczywiście ogromną pracę włożyli w organizację i przebieg integracyjnego spotkania wolontariusze Stowarzyszenia wraz z Grupą Wolontariuszy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

Serdecznie dziękujemy naszym Patronom, Partnerom, Sponsorom, Wolontariuszom oraz wszystkim przedstawicielom placówek. Jesteśmy wdzięczni Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali. Dziękujemy Wam, że świętowaliście razem z nami! To był dzień pełen radości!

Autor: Małgorzata Puchalska

Galeria zdjęć