Medale z Czernina

16 października 2019 roku uczniowie trenujący w Klubie Olimpiad Specjalnych w naszej szkole, pojechali do Czernina koło Sztumu. Dwie drużyny reprezentowały Pelplin w Pomorskim Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych. W rywalizacji wzięło udział 11 czteroosobowych zespołów z 9 klubów.

Na Turniej przybyli: Klub BRATEK z Czerska, Klub z SOSW Uśnice, Klub z ZPS z Tczewa, Klub SOSW z Nowego Dworu Gdańskiego, Klub z SOSW w Barcicach, Klub z SOSW nr 1 w Gdyni, Klub z SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku, Klub z SOSW w Pelplinie oraz gospodarze Klub z ŚDS w Czerninie.

W skład pierwszej drużyny weszli: Patryk Walkowski, Amanda Waltrowska, Ewelina Rogowska, Monika Meyer.  Po zaciętych meczach ostatecznie zdobyli brazowe medale! Zawodnicy do turnieju przygotowywali się pod okiem pani Małgorzaty Puchalskiej. Pani Małgosia podczas zawodów na prośbę organizatorów wcięliła się również w rolę sędziego.

Druga drużyna po raz pierwszy pojechała na zawody o szczeblu wojewódzkim. W jej skład weszli: Kamil Czaja, Paweł Jamorowski, Tymoteusz Kaszubowski, Alan Woźniak i jako zawodnik rezerwowy Piotr Kulczyński. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale! Nasi najmłodsi zawodnicy wzięli udział w specjalnym meczu. Wszyscy otrzymali na zakończenie złote medale. Uczniowie przygotowywali się do zawodów pod okiem trenera pani Romany Chmielewicz i wychowawcy pani Lidii Kukafki. Podczas wyjazdu towarzyszył nam również pan Zenon Sikorski.

Gospodarze przyjęli nas bardzo ciepło! Przygotowali dla nas poczęstunek, smaczny obiad a także upominki.
Te zawody zostaną długo w naszej pamięci :)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom wyrównanej walki fair-play!

Autor: Małgorzata Puchalska