upominki bożonarodzeniowe z masy solnej

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż warto więc pomyśleć o prezentach świątecznych dla swojego domu. Stąd też w dniach od 17 do 19 grudnia 2019 roku w świetlicy szkolnej uczniowie przygotowywali upominki bożonarodzeniowe z masy solnej.

Mali artyści wygniatali, wyciskali i formowali z masy przeróżne kształty. Następnie je malowali farbami, kredkami i dekorowali kolorowymi koralikami oraz brokatem. Prace były  wykonywanie w świątecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd i piosenek bożonarodzeniowych. Powstały przepiękne bajecznie kolorowe świeczniki, aniołki, mikołaje oraz zawieszki na choinkę.

Powyższe zajęcia były niezwykłą lekcją kreatywności i zdolności manualnych, ale przede wszystkim dały uczniom radość i satysfakcję z wykonanych samodzielnie prezentów dla swoich najbliższych.

Autor: Małgorzata Puchacz