sekretariat@soswpelplin.pl

„Tydzień dla zdrowia”.

W dniach 03– 07.02. 2020rw świetlicy szkolnej realizowano zajęcia „Tydzień dla zdrowia”.

Celem głównym przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Podczas zajęć świetlicowych, uczniowie zdobywali teoretyczną i praktyczną wiedzę o zdrowiu, sposobach jego ochrony, kształtowali nawyki racjonalnego żywienia, wdrażani byli do dbałości o sprawność fizyczną i kondycję swojego ciała.

Wśród najważniejszych zadań, które udało się zrealizować należy wymienić:

1. Wystawa prac plastyczno - technicznych „ Owoce i warzywa”.

2. Wizualizacja materiałów edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania: Talerz zdrowia, Zasady zdrowego żywienia, 10 przykazań zdrowotnych, Rozkład posiłków w ciągu dnia, Podstawowe składniki odżywcze, Choroby cywilizacyjne.

3. Stworzenie plakatu „ Jem zdrowo i kolorowo”.

4. Gry i zabawy ruchowe: tor przeszkód, ćwiczenia na materacu, chodzenie z woreczkiem na głowie, zabawy z piłką i balonami.

Taki aktywny tydzień dodał uczniom “zdrowej i smacznej” energii do wykorzystania na co dzień. Mamy nadzieję, że informacje oraz umiejętności zdobyte w ramach tygodnia dla zdrowia uświadomią uczniom, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie.

Autor: wychowawcy świetlicy