„WALENTYNKOWE SERCE”

W dniu 14 lutego 2020r. w naszej szkole zorganizowane zostały ZAJĘCIA CZYTELNICZO – PLASTYCZNE „WALENTYNKOWE SERCE” połączone z co miesięcznym spotkaniem Klubu DKK.

Już od rana panował u nas specyficzny, pełny uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój całej szkoły znaczną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i przyjaźnią.. Udział warsztatach wzięli uczniowie klas najmłodszych.Dzieci rozwiązali zabawną krzyżówkę, pod hasłem WALENTYNKI. Wysłuchali opowiadania o chłopcu który wszystkich w swojej klasie obdarował serduszkami. Uczniowie wówczas zrozumieli, że

w tym wyjątkowym dniu jest ważne podarować życzenia, uśmiech i walentynkę osobom, które darzymy sympatią i przyjaźnią. Dzieci na zajęciach wykonały przepiękne walentynkowe serca
i naszyjniki z drewna. Organizatorzy imprezy zorganizowali w tym dniu specjalną ,,Pocztę Walentynkową‘’ aby można było przekazać walentynkowe serce. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej inicjatywy. Wychowankowie ponadto wieli udział w licznych zabawach: „ Serce”, Koszyk dobrych życzeń”……..

Warsztaty tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.

Dzisiaj mamy walentynki
miejcie więc wesołe minki.
Uśmiech niech nie znika z twarzy,
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

Autor: Małgorzata Puchacz Iwona Słowikowska