Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Nasz Ośrodek już kolejny raz wziął udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny. Organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 8 tys. przedszkoli i 5 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 5 milionów dzieci.

Celem programu było zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nabyli wiedzę o korzyściach ze spożywania warzyw i owoców.

Autor: Magdalena Sengerska