XIII Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

Nasze Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga" podjęło się w tym roku ważnego zadania! Właśnie razem przygotowaliśmy różne zadania w ramach projektu "Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością - 2021". W zeszłym roku sytuacja epidemiczna nas zaskoczyła i pozwoliła na działania tylko w internecie. W tym roku będzie inaczej! Wspólne plenerowe spotkania musimy jeszcze odłożyć na kolejne lata ale zorganizowaliśmy dla wszystkich inne aktywności Uśmiech

Zapraszamy do udziału:

Warsztaty „Poznaj Nas” - dla uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Pelplin. Będą one polegały na udziale uczniów klas I-III w warsztatach, wg przygotowanego przez specjalistów z SOSW w Pelplinie scenariusza – prezentacji (niezbędne materiały oraz dyplomy za udział przekażemy bezpośrednio do szkół). Realizacja zajęć będzie polegała na udostępnieniu uczniom np. na tablicy interaktywnej przygotowanej prezentacji i wykonywaniu poszczególnych zadań / ćwiczeń zgodnie z zawartymi na slajdach prostymi poleceniami. W prezentacji umieścimy link do ciekawego krótkiego filmu nakręconego w naszej szkole! Zajęcia mogą odbywać się w dowolnie wybranym przez wychowawcę dniu, najlepiej pomiędzy 17 a 21 maja 2021 r. Dodatkowo zachęcimy wychowawców do kilkuminutowego połączenia się on – line z wybraną klasą ze SOSW w Pelplinie, o wcześniej ustalonej z koordynatorem godzinie, w celu nawiązania bezpośredniej relacji pomiędzy uczniami.

Miło nam będzie jeżeli wychowawca wykona zdjęcia i filmiki z realizacji warsztatów i udostępni je na stronie internetowej i /lub Facebooku szkoły, która przeprowadzała zajęcia.

Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem warsztatów: Joanna Badziąg nr tel. służbowego: 058 536 18 41.

Konkurs Plastyczny „Wózek przyszłości”to ciekawy konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz podopiecznych placówek dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Pelplin. Celem konkursu jest zaprezentowanie kreatywnych pomysłów na zaprojektowanie wózka z przyszłości dla osoby niepełnosprawnej. Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział. Szczegóły konkursu umieściliśmy w regulaminie, który znajduje się na naszej internetowej stronie tutaj

Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Moja Historia" - ten konkurs jest dedykowany wszystkim uczniom szkół specjalnych z województwa pomorskiego oraz podopiecznym placówek dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Pelplin. Jego celem jest zaprezentowanie twórczości fotograficznej osób z niepełnosprawnością. Przewidujemy ciekawe nagrody dla finalistów! Szczegóły znajdują się na naszej stronie internetowej tutaj

Zadania są realizowane w ramach projektu organizowanego przez „Stowarzyszenie Wesoła Stonoga” a współfinansowanego przez Gminę Pelplin. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy jest współorganizatorem wszystkich działań organizowanych w ramach projektu „Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością – 2021”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach oraz w konkursach!