Aktywna tablica 2021

Powiat Tczewski pozyskał środki finansowe w formie dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zakupu sprzętu, pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii do szkół dla dzieci i młodzieży w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych w latach 2020-2024 – „Aktywna tablica”,o które wnioskowały szkoły powiatowe w tym Szkoła Podstawowa nr 3 Specjalna w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Pelplinie.

Powiat Tczewski przekazał naszej szkole środki na realizację programu w wysokości 43 750 zł, z czego 80% stanowią środki dotacji z budżetu państwa, natomiast 20% to wkład własny Powiatu.

Celem programu Aktywna tablica jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK.

Pozyskane  środki  zostaną przeznaczone  na specjalistyczne pomoce do terapii uczniów.

Autor: Małgorzata Domachowska