Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Wózek Przyszłości" - II edycja - 2022

W tym roku przygotowaliśmy kolejną edycję Konkursu Plastycznego pt. „Wózek przyszłości”. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem dlatego postanowiliśmy zaprosić do udziału nie tylko uczniów szkół podstawowych oraz podpopiecznych placówek dla osób z niepełnosprawnością z Gminy Pelplin ale również uczniów szkół specjalnych z całego województwa pomorskiego.

Celem konkursu jest zaprezentowanie kreatywnych pomysłów na zaprojektowanie wózka z przyszłości dla osoby niepełnosprawnej. Finaliści otrzymają atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy za udział. Szczegóły konkursu umieściliśmy w regulaminie:

Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. ,,Wózek Przyszłości” II edycja

Każdy z Nas zastanawia się co przyniesie przyszłość. Jak świat będzie wyglądał za kilka, a może kilkadziesiąt lat? Odrzutowe samochody, roboty, teleportacje i co tylko przyniesie nasza wyobraźnia. Uruchomcie wodze fantazji i zaprojektujcie wózek dla osób z niepełnosprawnością. Tylko od Was zależy interpretacja tematu.

Regulamin

1. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie.
  2. Konkurs zaadresowany jest do:
    - uczniów szkół specjalnych województwa pomorskiego;
    - uczniów szkół podstawowych z Gminy Pelplin;
    - podopiecznych placówek dla osób niepełnosprawnych z Gminy Pelplin.
  3. Każdy z uczestników może nadesłać jedną pracę.  Prace zbiorowe nie będą oceniane. Za autora prac uważa się ucznia, który wykonał prace.
  4. Prace w formacie A-4  lub  A-3. Technika dowolna - płaska forma wyrazu: rysunek, szkic, farba.
    Praca może być impresją artystyczną lub odzwierciedleniem plastycznych tematów związanych
    z futurystyczną wizją wózka dla osób z niepełnosprawnością. Może ukazywać rozwiązania technologiczne, wyposażenie, fantazyjne dodatki.
  5. Wraz z pracą plastyczną należy przesłać wypełnioną i podpisaną Kartę Zgłoszeniową wraz z klauzulą informacyjną.Karta zgłoszeniowa jest dołączona do regulaminu.
    Prace należy wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do dnia 13 maja 2022 r.
    na adres:
    Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Pelplinie, ul. Sambora 5a, 83-130 Pelplin
  6. Organizatorzy przewidują podział uczestników na trzy kategorie wiekowe.
  7. Konkurs jest realizowany w ramach projektu „Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością 2022”,które otrzymał dofinansowanie ze środków Gminy Pelplin. Finaliści konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy, którzy prześlą prace zgodne z regulaminem otrzymają dyplomy.
  8. Oceny prac, spełniających warunki regulaminu dokona Komisja Konkursowa do 17 maja 2022 r. Wyróżnione prace zostaną umieszczone na wystawie pokonkursowej w SOSW w Pelplinie lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.
  9. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej SOSW w Pelplinie po obradach Komisji Konkursowej.
  10. Nagrody zostaną wręczone nie później niż 25 maja 2022 r. Organizator prześle nagrody pocztą lub dostarczy osobiście osobom, które nie będą mogły osobiście odebrać nagród.
  11. Nadesłane prace nie podlegają zwrotowi i przechodzą na własność organizatora z prawem do bezpłatnego rozpowszechniania w dowolny sposób.
  12. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z uznaniem warunków niniejszego regulaminu.
  13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian.
  14. Regulamin, karta zgłoszeniowa wraz z klauzulą informacyjną oraz wszelkie inne informacje na temat konkursu będą umieszczane na stronie www.soswpelplin.szkolnastrona.pl
  15. Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować do: Paweł Szwoch e-mail: wesolastonoga@gmail.com  lub tel. 509-394-340

Osoby odpowiedzialne za organizację:

Paweł Szwoch