PIKNIK Rodzinny - Aktywnie spędzaj czas z Rodziną i Przyjaciółmi

20 maja 2020 roku w Pelplinie nasza Szkoła wraz ze Stowarzyszeniem „Wesoła Stonoga” zorganizowała Piknik Rodzinny „Aktywnie spędzaj czas z Rodziną i Przyjaciółmi” smile. Do udziału w integracyjnej zabawie zaprosiliśmy wszystkich naszych Uczniów i ich Rodziny oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas - Rajkowy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas – Pelplin.

Piknik rozpoczął się od przywitania wszystkich gości przez Małgorzatę Domachowską dyrektora SOSW w Pelplinie. Uczniowie wraz z Rodzicami i Opiekunami zostali przez organizatorów podzieleni na grupy. Każda ekipa brała udział w różnych konkurencjach sportowych i innych atrakcjach!

Wolontariusze Stowarzyszenia oraz nauczyciele prowadzili różne stanowiska gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach np. : rzuty do rożnych celów, przeciąganie liny, zabawy z chustą, bocce, kręgle i wiele innych. Nie zabrakło też biegów na różne sposoby.
Prężnie działało stoisko artystyczne. Powstało tam mnóstwo pięknych prac plastycznych laughing. Aktywności były przygotowane tak aby każdy mógł wziąć udział, także osoby z trudnościami w poruszaniu się.

Przygotowano także stoisko kulinarne gdzie każdy mógł przygotować zdrową przekąskę z różnych owoców. Stacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem! Powstało wiele owocowych szaszłyków. Dzięki piknikowi chcieliśmy pokazać, że możemy zmienić swój styl życia poprzez zmianę sposobu żywienia, codzienne ćwiczenia i dokonywanie innych, „zdrowszych” wyborów.

Rodzice i opiekunowie również uczestniczyli we wszystkich aktywnościach. Był czas na rozmowy na świeżym powietrzu i integrację. Specjalnie dla piknikowiczów przygotowano ognisko gdzie piekły się kiełbaski. Można też było potańczyć przy muzyce. Spora grupa uczniów i opiekunów zaprezentowała się w różnych tańcach. Było naprawdę wesoło a czas spotkania minął zadziwiająco szybko wink.

Na zakończenie każda grupa, która ukończyła wszystkie konkurencje otrzymała pamiątkowy dyplom a uczniowie i Goście otrzymali pamiątkowe, złote medale.

Piknik Rodzinny, który został zorganizowany w ramach zadania pt. „Dni Godności Osób z Niepełnosprawnością 2022” został zrealizowany dzięki ogromnej pracy wolontariuszy Stowarzyszenia "Wesoła Stonoga" oraz Nauczycieli i Pracowników z SOSW w Pelplinie. Dziękujemy  również za okazaną na pomoc Dyrekcji i Pracownikom z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie.

Na realizację zadania Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Gminy Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2022 roku.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za wspólną zabawę laughing.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Pikniku

Autor: Małgorzata Puchalska