Zakończenie Dni Godności Osób Niepełnosprawnych - 2016

2 czerwca 2016 roku nasz Ośrodek zorganizował I Integracyjny Turniej Koszykówki. W Turnieju kończącym Dni Godności Osób Niepełnosprawnych brało udział osiem drużyn.

Organizatorzy wspólnie z klubem UKS Jedynka Pelplin przygotowali dla zawodników niespodziankę. Podczas Ceremonii Otwarcia wszyscy obejrzeli widowiskowy pokaz półfinalisty programu telewizyjnego "Mam talent". Mieszko Włodarczyk popisał się przed uczestnikami turnieju koszykarskim freestayle'm.

Po Ceremonii prowadzonej przez Dariusza Pawelca drużyny odbyły mecze pokazowe jak i obserwowane, które sędziowali trenerzy UKS Jedynka: Jarosław Rynos i Wiktor Czyżewski. Na Hali Sportowej ZKiW nr 1 w Pelplinie rywalizowały ekipy: Chojnice 1, Chojnice 2, Czersk, Uśnice, Sopot, Pelplin SOSW,  Pelplin UKS Jedynka oraz opiekunowie i trenerzy.
W meczach pokazowych zaprezentowała się drużyna UKS Jedynka Pelplin rywalizując z zunifikowaną drużyną z Chojnic oraz drużyna trenerów i opiekunów kontra zawodnicy UKS Jedynka Pelplin.

Dzięki imprezie mieliśmy okazję popularyzować koszykówkę, jako dyscyplinę sportu również dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz integrować się ze społecznością lokalną. Była to też okazja do podsumowania efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie całorocznych treningów oraz stworzenia możliwości rywalizacji i sprawdzenia potencjału zawodników z różnych regionów Pomorza.

Zawodnicy podczas Ceremonii Zakończenia zawodów otrzymali równorzędne plakietki. Podczas turnieju nauczyciele należący do sekcji Olimpiad Specjalnych działającej przy naszej Szkole postanowili wyróżnić wszystkich miłośników i przyjaciół Olimpiad Specjalnych.

Serdecznie dziękujemy za współpracę: UKS Jedynka Pelplin, ZKiW nr 1 w Pelplinie, oraz wszystkim opiekunom i trenerom drużyn.

Naszą ekipę reprezentowali: Bartosz Szlachcikowski, Adam Neumann, Dawid Kłos, Seweryn Cejrowski, Błażej Winter, Kacper Skonieczny, Jakub Cylka, Roman Kępka, Oskar Arendarski wraz z opiekunami: Kornelia Rąbała, Dariusz Pawelec, Paweł Szwoch i Krzysztof Kotlęga.

Kornelia Rąbała