Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Kolejny Jarmark Cysterski za nami!

W dniach 17 - 18 września w naszym Pelplinie tradycyjnie w trzeci weekend września zorganizowano Jarmark Cysterski. Również uczniowie i pracownicy naszego Ośrodka już po raz szesnasty włączyli się w przygotowania do tego ważnego wydarzenia.

Tradycyjnie w niedzielę wszyscy przeszliśmy ulicami miasta w barwnym korowodzie a po godzinie 14 - tej wzięliśmy udział w spektaklu historyczno - edukacyjnym pn. "Świętych Obcowanie". Uczniowie pod czujnym okiem pani Danuty Leszczyńskiej zaprezentowali się w "szkółce średniowiecznej".


W przedstawieniu udział wzięli: Paula Majewska, Martyna Lewandowska, Honorata Szulist, Kinga Białkowska, Angelika Cybulska, Daniel Dembek, Marcin Walkusz, Jakub Kabatt i Kacper Dawidowski. Młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa nie tylko od zgromadzonych wielu gości i mieszkańców Pelplina ale przede wszystkim od swoich rodziców, którzy również przybyli na Jarmark.


Jarmark to nie tylko przedstawienia, konkursy, zwiedzanie Opactwa Cysterskiego, Muzeum, ogrodów Biskupich czy rycerskie turnieje. To okazja do spróbowania staropolskiego jadła i napitków i zakupu różnych wyrobów rzemieślniczych i regionalnych produktów. Nasi nauczyciele wraz z uczniami również przygotowali kolorowe stoisko. Przygotowana dla gości grochówka była pyszna!


Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko!


Małgorzata Puchalska
Galeria zdjęć