Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka

21 września 2016 roku wychowawcy grup wychowawczych oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali imprezę integracyjną dla całej społeczności szkolnej – „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W środę po południu, w godzinach 16.00 – 17.30 na placu przy naszym Ośrodku zebrali się wychowankowie internatu oraz chętni do wspólnej zabawy uczniowie SOSW wraz z rodzicami.

Przybyłych na spotkanie przywitali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Pani Ryszarda Kaliszewska opowiedziała w kilku słowach o tradycji, pochodzeniu i budowie ziemniaka. Po ciekawym wstępie Pan Karol Bugajski poprowadził liczne i nietuzinkowe konkurencje sportowe, które miały sprawdzić zwinność oraz poczucie humoru uczestników zawodów. Skoro impreza nosi nazwę „Święto Pieczonego Ziemniaka” – to pierwszą konkurencją były obowiązkowo biegi w workach od zbierania ziemniaków; wyścigi były niezwykle emocjonujące – obie drużyny okazały się równie szybkie.


Uczestnicy brali również udział w zawodach drużynowych, gdzie podawali sobie piłkę w rozkroku, biegali z piłką na karku, z piłeczką na łyżce – tutaj najlepszą zawodniczką okazała się Magda Warych, która ani razu nie zgubiła piłki, mimo silnego wiatru! BRAWO! Nasi uczniowie biegali również po ławce, utrzymując równowagę. Wiele emocji przysporzyły wyścigi naszych czterokołowców. Najbardziej oczekiwaną okazała się jednak konkurencja: przeciąganie liny – drużyny z ogromnym poświęceniem i determinacją walczyły, aby przeciągnąć drużynę przeciwną na swoją stronę.


Mnóstwo radości sprawiły uczestnikom konkurencje związane z jedzeniem i piciem różnych produktów…, np. wyścigi picia oranżady przez słomkę, jedzenia pączków na czas bez oblizywania, czy rzucania w górę i trafiania do ust groszków czekoladowych – mistrzem okazał się tutaj pan Karol Bugajski ;) ale również mamy naszych uczniów osiągały w tych konkurencjach świetne wyniki!


Po zmaganiach i wysiłku fizycznym przyszedł czas na wyczekiwaną degustację pieczonych ziemniaków. Wszystkim bardzo smakowały.

Na koniec spotkania Pani Rysia Kaliszewska oraz Pani Iwona Słowikowska przygotowały rymowane zgadywanki warzywno – owocowe.

W czasie spotkania panowała radosna, serdeczna atmosfera, pogoda pięknie się spisała, a wszyscy przybyli świetnie się bawili.


Do zobaczenia za rok! 

 

Karol Bugajski

Ryszarda Kaliszewska

Iwona Słowikowska
Galeria zdjęć