83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Awans na Mistrzostwa Polski

5 października 2016 roku odbyły się w Leborku Jesienne Wojewódzkie Biegi Przełajowe Szkół Specjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii dziewcząt młodszych Kinga Białkowska; chłopców młodszych: Kacper Skonieczny, Błażej Winter, Seweryn Cejrowski; chłopców starszych: Marcin Brzeziński i Marcin Meyer pod opieką pana Jana Świrbutowicza. Pomimo deszczowej i wietrznej pogody rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż dwóch pierwszych zawodników z każdej kategorii wiekowej zapewniało sobie awans na Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegach Przełajowych do Łodzi.

Szansę wykorzystał Marcin Brzeziński, który w biegu na 3000m prowadził cały dystans, jednak tuz przed metą został wyprzedzony przez innego zawodnika. Marcin musiał zadowolić się drugim miejscem, co i tak dało mu awans na zawody ogólnopolskie.

Pozostali nasi uczniowie pobiegli również bardzo ambitnie i ukończyli biegi na swoich dystansach. Bardzo dobrze pobiegł Seweryn Cejrowski, który wywalczył szóstą lokatę, minimalnie na finiszu przegrał miejsce medalowe. Dobre, dziesiąte miejsce wywalczyła Kinga, której w samej końcówce zabrakło sił na uzyskanie lepszej lokaty.