Kolejne szkolenie kadry pedagogicznej

25 i 26 listopada 2016 r. odbyło się w naszej placówce szkolenie pt.: „Pomysły terapeutyczne na terapię i usprawnianie zmysłów dziecka z wieloraką głęboką niepełnosprawnością”, które poprowadził Wojciech Kozłowski – fizjoterapeuta, terapeuta SI, terapeuta integracji bilateralnej terapeuta CST Upledgera, pracujący na co dzień w Przedszkolu Specjalnym „Orzeszek” w Poznaniu. Szkolenie miało charakter warsztatowy i przebiegało pod hasłem: „Będziesz mógł lepiej pomóc dziecku dopiero wtedy, gdy przejdziesz milę w jego butach”.

Na warsztatach zostały zaprezentowane sposoby i techniki bezpiecznego diagnozowania oraz przemyślanego stymulowania poszczególnych zmysłów, jako podstawy prawidłowego rozwoju sensomotorycznego. Doświadczenia zebrane podczas ćwiczeń warsztatowych przełożą się z pewnością na skuteczniejsze oddziaływania rewalidacyjno - wychowawcze.

Anna Głębocka