Baw się z Wesołą Stonogą

29 maja 2017 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie zorganizowało po raz czwarty integracyjną zabawę plenerową pn. "Baw się z Wesołą Stonogą". Zabawę zorganizowano w ramach IX Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Mirosław Chyła Przewodniczący Rady Miejskiej w Pelplinie, Dorota Sakowska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie, Małgorzata Domachowska Dyrektor SOSW w Pelplinie wraz z Prezesem Stowarzyszenia "Wesoła Stonoga" Małgorzatą Puchalską

Do udziału w plenerowej zabawie zaproszono uczniów ze szkół, wychowanków z przedszkoli z Gminy Pelplin oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas oraz przede wszystkim uczniów SOSW w Pelplinie. Stowarzyszenie przygotowało zabawy, z których dzieci i młodzież korzystała pod czujnym okiem instruktorów, opiekunów i wolontariuszy z SOSW oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie. Dużą niespodzianką dla dzieci okazała się możliwość obejrzenia wozu policyjnego, którym przyjechały z Tczewa policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Dla wszystkich uczestników partner projektu Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie przygotował również pyszny poczęstunek.

Aby zrealizować zadanie Stowarzyszenie przystąpiło do Otwartego Konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Pelplin w roku 2017 i otrzymało dofinansowanie w wysokości 3.300zł.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji imprezy: Gminie Pelplin, Zespołowi Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, Powiatowej Komendzie Policji w Tczewie oraz firmie Hanter Extereme. Szczególnie dziękujemy za współpracę wolontariuszom z SOSW w Pelplinie i ZSP w Pelplinie wraz z panią Agnieszką Demską!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów!