Zakończenie projektów promujących zdrowy styl życia

Nasze Stowarzyszenie w roku 2017 zrealizowało dwa projekty, których głównym zadaniem było promowanie zdrowego stylu życia. Dzięki systematycznym zajęciom promowaliśmy aktywny wypoczynek, ćwiczenia, zdrowe odżywianie. Dzięki podjętym zadaniom dzieci dowiedziały się jak zapobiegać różnym chorobom oraz otyłości. Spora grupa dzieci korzystała z zajęć na basenie.

W roku 2018 nasze Stowarzyszenie pragnie nadal kontynuować zajęcia z zakresu profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie, że proponowane zajęcia cieszyły się dużą popularnością!

Obydwa zadania: "Wesoła Stonoga promuje zdrowie" oraz "Wesoła Stonoga aktywnie po zdrowie" otrzymały dofinansowanie ze środków Powiatu Tczewskiego.

20 grudnia 2017 roku zaprezentowaliśmy prezentację dla całej społeczności szkolnej z projektu "Wesoła Stonoga promuje zdrowie". Wszystkim bardzo podobała się nasza prezentacja, w której znalazły się nie tylko zdjęcia ale również film z zajęć na basenie!

W załączeniu prezentujemy artykułu, które ukazały się w "Życiu Powiatu Tczewskiego" oraz w "Informatorze Pelplińskim".

Małgorzata Puchalska