XI Integracyjny Turniej Piłki Nożnej – sezon 2018/2019

21 maja 2019 r. w ramach Dni Godności Osób Niepełnosprawnych nastąpiło uroczyste zakończenie XI edycji Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie. Organizatorem tej cyklicznej imprezy sportowej był nasz Ośrodek. Nadzór nad całym turniejem sprawowali nauczyciele: Jan Świrbutowicz i Karol Bugajski.

W roku szkolnym 2018/2019, w okresie jesienno wiosennym odbyło się siedem turniejów. We wszystkich  turniejach każdy grał z każdym. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Trzy z Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych: Barcic, Malborka i Pelplina, jedna z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patrycja Ryczko, Jakub Cylka, Bartosz Szlachcikowski, Marcin Meyer, Błażej Winter, Kryspin Bonin, Adrian Nowakowski i Marek Rożek.

W tym roku Puchar Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie otrzymały wszystkie drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Oprócz pucharu każda drużyna otrzymała: - dyplom i nagrody rzeczowe.

Końcowa klasyfikacja:

I    miejsce - ZPS w Tczewie 42 pkt.

II   miejsce - SOSW Pelplin 28 pkt.

III miejsce - SOSW Barcice 23 pkt.

IV miejsce - SOSW Malbork 7 pkt.

Na zakończenie całego turnieju Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie pani Ryszarda Kaliszewska wraz z  panią Barbarą Nabakowską Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie oraz panem Oskarem Krajnikiem reprezentującym Dyrektora Pelplińskiego Centrum Sportu pana Jarosława Kowalczyka wręczyli zawodnikom puchary i nagrody.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród Pelplińskiemu Centrum Sportu i Starostwu Powiatowemu w Tczewie, pani Barbarze Nabakowskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie za udostępnienie boiska podczas rozgrywek jesienno - wiosennych, panu Leszkowi Melerowi właścicielowi Piekarni i Ciastkarni Leszek Meler za słodki poczęstunek podczas każdych zawodów.

Autor: Karol Bugajski, Jan Świrbutowicz