Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

7 kwietnia 2011r. udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie. Eksponaty przedstawiała nam pani Katarzyna Rakowska. Wszyscy mogli obejrzeć galerię sztuki średniowiecznej oraz nowożytnej. Długo przyglądaliśmy się najcenniejszemu obiektowi, jedynej w Polsce Biblii Gutenberga, która jest wyjątkowym egzemplarzem starodruku.

W Skarbcu podziwialiśmy obiekty pochodzące ze skarbca cysterskiego, katedralnego oraz z licznych parafii pomorskich. Szczególnie zwróciliśmy uwagę na gotycki relikwiarz zawierajacy relikwie Krzyża Świętego. Podziwialiśmy także pamiątki pozostałe po wizycie Jana Pawła II w Pelplinie. Podczas zwiedzania dzieci wykonały fotografie eksponatów związanych z Cystersami.

Muzeum uczniowie zwiedzali pod opieką pań: Małgorzaty Puchalskiej, Lidii Puchowskiej i Teresy Kropidłowskiej.