83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Biegi przełajowe w Kwidzynie

24 września 2013 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych, które w tym roku odbyły się w Kwidzynie. Impreza miała się odbyć już 17 września, lecz organizatorzy postanowili przesunąć ją ze względu na ulewne deszcze. Zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. W kategorii dziewcząt młodszych szkołę reprezentowały Paula Majewska i Klaudia Wutkowska, które zajęły odpowiednio siódme i ósme miejsce.

W kategorii chłopców młodszych pobiegli Marcin Brzeziński, Piotr Majewski, Rafał Laskowski i Damian Burczyk. Bardzo dobrze pobiegł Marcin Brzeziński, który w licznie osadzonej konkurencji wywalczył V miejsce, minimalnie przegrywając „podium”. Najciekawszym i najbardziej emocjonującym biegiem był bieg na dystansie 3000 m chłopców starszych. W tej kategorii rewelacyjnie pobiegł Patryk Brzeziński, który przez większość dystansu biegł na pierwszym miejscu. Wydawało się, ze Patryk wygra ten bieg i zdobędzie kwalifikacje do mistrzostw Polski, jednak „rzutem na taśmę” wyprzedził go kolega z Barcic. Patrykowi pozostało cieszyć się z ze srebrnego medalu. Podsumowując w kategorii chłopców starszych Ośrodek zdobył III miejsce i Puchar a w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Szkoła uplasowała się na wysokim V miejscu.