Zajęcia rozpoczęte

10 czerwca 2013 roku nasze Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” rozpoczęło realizację projektu pn. „Wesoła Stonoga w siodle”, w ramach, którego dzieci wyjeżdżają na hipoterapię do „Rancza Krąg” koło Starogardu Gdańskiego. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 3750zł. z Powiatu Tczewskiego ze środków PFRON. Koszt całego projektu wyniesie 4750zł. Dzieci z SOSW w Pelplinie pod okiem hipoterapeuty i pod opieką pani Romany Chmielewicz 12 czerwca odbyły pierwsze jazdy konne.

Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć i już nie mogą się doczekać kolejnych wyjazdów. W ramach projektu organizujemy również indywidualne zajęcia z rehabilitacji ruchowej, które prowadzi fizjoterapeuta pan Piotr Pruszak. Realizacja trzeciej już edycji zadania potrwa do końca grudnia 2013 roku.

Małgorzata Puchalska