Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

WESOŁA STONOGA W SIODLE - 201310 czerwca 2013 roku rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Wesoła Stonoga w siodle" dofinansowanego przez Powiat Tczewski ze środków PFRON. Dzięki dotacji dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie mogą ponownie uczestniczyć w zajęciach rehabilitacji, które prowadzi fizjoterapeuta pan Piotr Pruszak oraz z zajęć hipoterapii prowadzonych przez panią Katarzynę Wątka – Śliwka.
Celem projektu jest usprawnianie i wspieranie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intalektualną w różnych etapach rozwoju psychoruchowego oraz społecznego.
Wybrane formy terapii umożliwią dzieciom korzystanie ze współczesnych i niestandardowych form rehabilitacji. Zajęcia były prowadzone na terenie SOSW w Pelplinie oraz w Ośrodku Hipoterapii "Ranczo Krąg" koło Starogardu Gdańskiego do końca grudnia 2013r.
Realizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i rodziców.

 

Koordynatorem projektu był Karol Bugajski

Artykuły

2014-03-06

Zakończenie projektu

Już niedługo 31 grudnia 2013 roku oficjalnie zakończymy realizację zadania "Wesoła Stonoga w siodle". Ale same zajęcia kończą się już przed Świętami Bożego Narodzenia gdyż wszyscy będziemy spędzać świąteczny czas z rodzinami.

Odpoczywać będzie pan Piotr i pani Kasia, nasi wolontariusze i koordynator by w styczniu przygotować sprawozdanie z realizacji zajęć.

Czytaj więcej o: Zakończenie projektu
2014-01-15
2014-01-15

Zajęcia rehabilitacyjne

Nasz fizjoterapeuta pan Piotr Pruszak zakwalifikował do zajęć fizjoterapii piątkę dzieci.

Podczas zajęć pan Piotr wykorzystuje m.in. takie metody jak:

- metoda intergacji sensorycznej SI;

- NDT Bobath;

- Terapia Manualna Kaltenborn - Evjenth.

Czytaj więcej o: Zajęcia rehabilitacyjne
2014-01-15
2014-01-15

Zajęcia rozpoczęte

10 czerwca 2013 roku nasze Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” rozpoczęło realizację projektu pn. „Wesoła Stonoga w siodle”, w ramach, którego dzieci wyjeżdżają na hipoterapię do „Rancza Krąg” koło Starogardu Gdańskiego. Zadanie otrzymało dofinansowanie w wysokości 3750zł. z Powiatu Tczewskiego ze środków PFRON. Koszt całego projektu wyniesie 4750zł. Dzieci z SOSW w Pelplinie pod okiem hipoterapeuty i pod opieką pani Romany Chmielewicz 12 czerwca odbyły pierwsze jazdy konne.


Czytaj więcej o: Zajęcia rozpoczęte