WESOŁA STONOGA W SIODLE - 2014

3 czerwca 2014 roku rozpoczęła się kolejna edycja projektu "Wesoła Stonoga w siodle". Dzięki dotacji dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie mogą ponownie uczestniczyć w zajęciach rehabilitacji, które prowadzi fizjoterapeuta pan Piotr Pruszak oraz z zajęć hipoterapii prowadzonych przez panią Katarzynę Wątka – Śliwka.
Celem projektu jest usprawnianie i wspieranie funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intalektualną w różnych etapach rozwoju psychoruchowego oraz społecznego.
Wybrane formy terapii umożliwią dzieciom korzystanie ze współczesnych i niestandardowych form rehabilitacji. Zajęcia były prowadzone na terenie SOSW w Pelplinie oraz w Ośrodku Hipoterapii "Ranczo Krąg" koło Starogardu Gdańskiego do końca grudnia 2014r.

Zrealizowany projekt otrzymał dofinansowanie z Powiatu Tczewskiego ze środków PFRON w wysokości 5460 zł. - umowę na realizację projektu Stowarzyszenie podpisało z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie. Całkowity koszt zadania wyniósł 6580 zł. W sumie odbędzie się 100 godzin hipoterapii i 40 godzin fizjoterapii. Wszystkie realizowane zajęcia są bezpłatne.

Koordynator projektu -  Karol Bugajski