Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

WESOŁA OLIMPIADA - 2013

23 maja 2013 r. ostatni dzień Dni Godności rozpoczął się od uroczystego otwarcia Placu Zabaw, który został zbudowany dla uczniów SOSW w Pelplinie przez Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” dzięki funduszom pozyskanym od Darczyńców. Wstęgę wspólnie przecięli przedstawiciele darczyńców: pani Halina Lewkowska z Fundacji ENERGA, pani Krystyna Rąbała, pan Łukasz Lichnerowicz z BS w Pelplinie oraz pan Andrzej Stanuch Burmistrz Miasta. Plac Zabaw ufundowali: Fundacja ENERGA, Fundacja PKO BP, Firma Gemalto, Elektrownia Północ, Firma Swisspor, Bank Spółdzielczy w Skórczu Oddział w Pelplinie, Bank Spółdzielczy w Tczewie, Masarnia Krystyna i Stanisław Rąbała i Firma Pestar.

Terenu pod budowę użyczyła Gmina Pelplin. Odsłonięta została również tablica z logami darczyńców, która została zamontowana na Placu Zabaw.

Podczas otwarcia imprezy dzieci otrzymały również kosz słodyczy, który został przekazany przez panów: Piotra Odya Przewodniczącego Rady Powiatu Tczewskiego i Stanisława Ackermana Radnego Powiatu Tczewskiego.


Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” przygotowało też dla dzieci „Wesołą Olimpiadę’. W ramach projektu odbyły się różne, atrakcyjne zabawy ruchowe. Dofinansowanie do imprezy Stowarzyszenie otrzymało w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych w Gminie Pelplin w roku 2013.

W Olimpiadzie wzięli udział uczniowie z Ośrodka i zaproszone ekipy ze szkół i przedszkoli gminnych oraz przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas. Młodzież brała udział w pięcioboju (m.in. transport piłeczek, bieg w workach, skok o rurze, lot na perskim dywanie); grały w mega piłkarzyki; mega twistera; uczestniczyły w biathlonie (bieg w potrójnych spodniach, hula-hop, skok przez płotki i slalom); brały udział w walkach sumo w wielkich dmuchanych spodniach; bawiły się w króla strzelców – strzelając do wielkiej bramki celnościowej; uczestniczyły w zabawach sprawnościowych Strongmen (spacer farmera, martwy ciąg, wyciskanie, drużynowe przeciąganie). Dla najmłodszych przygotowano Kids Park z animatorami oraz dmuchany zamek do skakania, dmuchaną zjeżdżalnię i trampoliny.

Dzieci mogły również obejrzeć i "wypróbować" wóz policyjny udostępniony przez policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Policji Powiatowej z Tczewa.

Zabawy wraz z wolontariuszami ze Stowarzyszenia oraz Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie przeprowadziła Agencja Ewentowa Hunter Extreme z Przywidza. SOSW w Pelplinie przygotowało również dla wszystkich ciepły poczęstunek i nagrody, które ufundował Powiat Tczewski.

Ten dzień mimo chłodu był niezwykle ciepły i pełen uśmiechu. Zabawa udała się w stu procentachŚmiech


Na boisku środowiskowym przy ZKiW nr 1 w Pelplinie odbył się także ostatni w tym roku szkolnym Integracyjny Turniej Piłki Nożnej w ramach Ligi Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Puchar powędrował do drużyny z Kulic. Nagrody rzeczowe ufundowane przez Powiat Tczewski otrzymała każda drużyna. W rozgrywkach brały udział ekipy z ZKiW w Kulicach, ZS nr 2 w Pelplinie, SOSW w Barcicach i SOSW w Pelplinie. W pierwszej połowie roku szkolnego na turnieje przyjeżdżała również drużyna z SOSW w Malborku.


Dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji V Dni Godności Osób Niepełnosprawnych a szczególnie Honorowym Patronom, Partnerom, Wolontariuszom, Sponsorom i Partnerom Medialnym.


Małgorzata Puchalska