Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

STONOGA W WESOŁYM ŚWIECIE - 2014

Stonoga w Wesołym Świecie


21 maja 2014 roku o godz. 9:00 wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego wsiedli do autokarów, aby odbyć podróż do Gdańska. Wyjazd zorganizowało nasze Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga”.

Dzieci mogły skorzystać z szeregu zabaw ruchowych i różnych atrakcji dostępnych w parku rozrywki Loopy’s World. Dzień ruchowych atrakcji był dla wszystkich wielką niespodzianką. Dzieci po raz pierwszy znalazły się w takim miejscu. Mogły zaspokoić potrzebę zabawy, ruchu, poznać nowe nieznane urządzenia.

W parku rozrywki o powierzchni 3000m2 dzieci m.in. skakały na trampolinach, zjeżdżały na zjeżdżalniach, pokonywały labirynty, tory przeszkód, grały w różne gry, zanurzały się w basenie kulkowym, strzelały z armatek.

Podczas zabawy powstało wiele pięknych, wesołych, kolorowych fotografii, które w formie wystawy zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności, już niedługo w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.

Zorganizowane zadanie pn. Stonoga w Wesoły Świecie” otrzymało dofinansowanie z Gminy Pelplin w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2014r. Wycieczka odbyła się również dzięki finansowemu wsparciu Firmy Swisspor, która przekazała darowiznę na dojazd wychowanków do Gdańska.

Stowarzyszenie w imieniu podopiecznych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inicjatywy. Szczególnie wolontariuszom i nauczycielom Ośrodka, którzy w licznej grupie sprawowali opiekę nad bezpieczeństwem i dobrym humorem dzieci oraz Gminie Pelplin, Firmie Swisspor i MBP w Pelplinie za udzielone wsparcie.


Małgorzata Puchalska


O nasOfertaHistoriaGaleriaKo