Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl
Jesteś tutaj: Start / Dni Godności

Dni Godności

 

 

Artykuły

2019-05-16

"Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy"

16 maja 2019 roku Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga", które działa w naszej Szkole przygotowało zabawę taneczną pn. "Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy". Imprezę zorganizowaną w ramach XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych przygotowano w gościnnych progach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Do wspólnego świętowania zaproszono również przedstawicieli różnych placówek z terenu Gminy Pelplin. 

Czytaj więcej o: "Wesoła Stonoga śpiewa i tańczy"
2019-05-15

Konferencja z okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych

15 maja 2019 roku nasza Szkoła rozpoczęła XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych. Tegorocznym obchodom przyświecają słowa Anny Dymnej: "A osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować".

 

Czytaj więcej o: Konferencja z okazji XI Dni Godności Osób Niepełnosprawnych
2018-05-28

Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą

25 maja 2018 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy uroczyście zakończył obchody X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.

Ostatni dzień świętowania rozpoczęliśmy od integracyjnego przedsięwzięcia. Punktualnie o godzinie 9:00 w asyście Policjantów z Komisariatu Policji w Pelplinie oraz Straży Miejskiej w Pelplinie wyruszyliśmy w barwnym przemarszu ulicami miasta. Prowadzili przedstawiciele Pelplińskiej Orkiestry Dętej, którzy nadawali tempo. 

Czytaj więcej o: Muzycznie i magicznie z Wesołą Stonogą
2018-05-26
2018-05-28

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie

23 maja 2018 r. w ramach X Jubileuszowych Dni Godności Osób Niepełnosprawnych zakończyła się X edycja Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie. Organizatorami sportowego spotkania byli: Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie i Pelplińskie Centrum Sportu.

W roku szkolnym 2017/2018 odbyło się pięć turniejów. We wszystkich turniejach każdy grał z każdym. W rozgrywkach brały udział cztery drużyny. Dwie z Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych: Barcic i Pelplina, jedna z Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie i drużyna Caritas Diecezji Pelplińskiej. 

 

Czytaj więcej o: Integracyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SOSW w Pelplinie
2018-05-23

Pliki do pobrania