Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

PROJEKT - WESOŁA STONOGA NA ŚCIEŻCE CZASU PELPLINA

Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina
- promocja walorów historycznych Pelplina poprzez budowę ścieżki edukacyjnej


Wiosną 2011 roku nasze Stowarzyszenie złożyło kolejny projekt w naborze wniosków ogłoszonych przez Lokalną Grupę Działania Wstęga Kociewia. I znów się udało, bo projekt został zaakceptowany przez Radę Programową, a 14 grudnia 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku została podpisana umowa na realizację operacji wartości 15 260 zł.

 

Nowy pomysł Stonogi to budowa pierwszej w naszym mieście historycznej ścieżki edukacyjnej, która zaczynać się będzie przed Katedrą, a kończyć u stóp Góry Papieskiej. Na 8 tablicach zostaną przedstawione najważniejsze wydarzenia i postaci z długiej historii miasta. Prezentacja ma zachęcić turystów do ponownych odwiedzin Pelplina, a mieszkańcom przypomnieć o mało znanych faktach.

 


W pierwszym etapie trzeba dokonać wyboru tematów, jakie zostaną ukazane na tablicach. Tego trudnego zadania podjął się zespół w składzie: Alicja Słyszewska, Jacek Hinz, Seweryn Pauch i Bogdan Solecki. Pierwsze posiedzenie zespołu dobyło się 9 stycznia 2012 roku w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej.

 


Projekt jest finansowany przez:

 

program Leader (oś 4 PROW) 

 

 

 

 


 

    

 

Gminę Pelplin , przy wsparciu:  Oddział Pelplin, spółki    z Warszawy,
, .

 


                                                                                                                Koordynator projektu
Marzenna Modrzejewska

 


 


 


Artykuły

2012-04-23

Na początku było słowo

Dnia 15 lutego 2012 roku w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie odbyło się drugie spotkanie zespołu, który przygotowuje treści  historyczne  do tablic edukacyjnych. Dokonano trudnego wyboru zakresów tematycznych, które warto przedstawić mieszkańcom naszego miasta i turystom.

Czytaj więcej o: Na początku było słowo
2012-05-24
2012-04-23

Obraz wieńczy dzieło

Dnia 1 marca 2012 roku treści merytoryczne opracowane przez zespół historyków trafiły do obróbki graficznej. Pan Maciek Kumor miał opatrzyć tekst obrazami. Korzystał z różnych źródeł: materiałów przygotowanych przez autorów, własnych zasobów, a także zdjęć dostarczonych przez sympatyków projektu.

Czytaj więcej o: Obraz wieńczy dzieło
2012-04-24

Co z tego wynikło?

Dnia 17 kwietnia 2012 roku odbyły się ostatnie konsultacje dotyczące projektu pn.: ,,Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina”. Wszystkie zainteresowane strony: partnerzy projektu (Urząd Miasta i Gminy Pelplin, Diecezja Pelplińska), zespół opracowujący treści merytoryczne, grafik i realizator projektu, czyli Stowarzyszenie ,,Wesoła Stonoga” dokonali ostatniego przeglądu projektów tablic.

Czytaj więcej o: Co z tego wynikło?
2012-05-15

O ścieżce czasu na ścieżce spacerowo - rowerowej

Dnia 14 maja 2012 odbyło się spotkanie organizatorów i przedstawicieli  Partnerów projektu pn. „Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina”. Jego celem było ostateczne zatwierdzenie w terenie dokładnej lokalizacji tablic i stojaków na rowery. Potwierdzeniem  znaczenia operacji był osobisty udział ks. infułata  Stanisława Grunta  i  ks. Wincentego  Pytlika, diecezjalnego konserwatora zabytków.

Czytaj więcej o: O ścieżce czasu na ścieżce spacerowo - rowerowej
2012-05-22

Montaż tablic i stojaków

W dniach 17, 18 i 21 maja br. spółka komunalna Pelkom dokonała montażu tablic i stojaków na rowery w wyznaczonych wcześniej miejscach. Pracownicy firmy Pelkom pod kierownictwem pana Krystiana Chrzanowskiego zlecone zadanie wykonali z wielkim zaangażowaniem, za co serdecznie dziękujemy.

Marzenna Modrzejewska

Czytaj więcej o: Montaż tablic i stojaków