Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl
Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

Zapraszamy do Biblioteki Szkolnej
Poniedziałek 10:30 - 12:15
Wtorek 10:00 - 12:00
Środa 10:45 - 12:00
Czwartek 11:00 - 12:45
Piątek

08:00 - 11:15

 mgr Iwona Słowikowska

 

Artykuły

2020-03-25

Spotkanie z książką w domu

Kochani Czytelnicy!  

Niestety, biblioteka szkolna jest nieczynna do odwołania... Chciałabym jednak wszystkich bardzo serdecznie zachęcić, żebyście nie zapominali o książce, o czytaniu... W tym trudnym czasie, właśnie spotkanie z książką czytaną lub słuchaną może być wspaniałym sposobem, aby choć na chwile zapomnieć o problemach, trudnościach, jakie nas wszystkich dotknęły oraz pomysłem na spędzenie wolnego czasu, relaksacje.

Czytaj więcej o: Spotkanie z książką w domu
2020-03-06

być kobietą ! spotkanie dkk

W piątek, 6 marca odbyły się w ramach comiesięcznych spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki warsztaty czytelniczo – plastyczne; „Być kobietą!”.  Uczniowie z klasy P. T. Golickiej, P. A. Głębockiej oraz P. K. Rąbała spotkali się w świetlicy szkolnej, aby rozwiązać przygotowane przez P. M. Puchacz oraz P. I. Słowikowską zadania.

Czytaj więcej o: być kobietą ! spotkanie dkk
2019-09-30

Dzień Chłopaka w Dyskusyjnym Klubie Książki

30 września 2019 r. po wakacyjnej przerwie wznowił swoje spotkania Dyskusyjny Klub Książki (DKK). W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie spotkali się uczniowie ze szkoły podstawowej: Julia Dobosz, Amelka Waśniewska, Kinga Białkowska, Ewelina Rogowska, Ewelina Heina, Marta Bojanowska, Tymek Kaszubowski, Piotr Kulczyński, Kamil Czaja, Paweł Jamrowski, Kacper Dawidowski, Filip Rąbała i Mikołaj Cejrowski. 

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka w Dyskusyjnym Klubie Książki
2019-03-21

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

21 marca odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestniczyło w nich 17 uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania wysłuchaliśmy bajki pt.: „Tajemnica znikających ciasteczek” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej.

Czytaj więcej o: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2018-12-12

Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

W środę 12 grudnia w Miejskiej Bibliotece odbyło się świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, w którym brało udział 19 uczniów naszej szkoły z klas 1-3 oraz III gimnazjum. W czasie spotkania wysłuchaliśmy słuchowiska pt: „Opowieści o Świętym Mikołaju”  autorstwa Adama Zabokrzyckiego.

Czytaj więcej o: Świąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
2018-11-15

Wyjazd do Teatru Miniatura w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

9 listopada 2018 roku grupa 14 uczniów naszej szkoły wybrała się na fantastyczne przedstawienie do Teatru Miniatura w Gdańsku. Pełen muzyki spektakl pt: „Mity greckie” reżyserii Tomasza Mana zrobił na nas wielkie wrażenie. Głównym bohaterem była dziewczynka – Helenka. Helenka szukała lekarstwa dla swojej mamy. Pomagał jej w tym nasz gdański Neptun/Posejdon, który zabierał ją w świat greckich mitów w poszukiwaniu ambrozji, lekarstwa doskonałego. 

 

Czytaj więcej o: Wyjazd do Teatru Miniatura w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki