Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

STONOGA NA TROPIE CYSTERSÓW - rok 2011

 

"STONOGA NA TROPIE CYSTERSÓW"

 

 

 

23 marca Stowarzysznie "Wesoła Stonoga" rozpoczęło realizację projektu pn. "Stonoga na tropie Cystersów". W ramach projektu przeprowadzono integracyjne warsztaty historyczne i fotograficzne dla uczniów: ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 w Pelplinie.

Zajęcia odbywały się w Sali Kominkowej przy Kościele Bożego Ciała w Pelplinie, oraz w Świetlicy Parafialnej. Uczestnicy w ramach zajęć zwiedzili Bazylikę Katedralną w Pelplinie, Kosciół Bożego Ciała oraz Muzeum Diecezjalne.


Ogłoszony został także Wojewódzki Konkurs Fotograficzny pt. STONOGA NA TROPIE CYSTERSÓW.
Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Województwa pomorskiego. Zdjęcia przedstawiają miejsca i obiekty związane z Zakonem Cysterskim.

 

Nagrody laureatom Konkursu zostały wręczone podczas Dni Godności Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez SOSW w Pelplinie 19 maja 2011r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie.


Nagrodzone prace oraz fotografie i prace plastyczne wykonane podczas warsztatów były prezentowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, w Starostwie Tczewskim, w Krużgankach Katedry w Pelplinie podczas Jarmarku Cysterskiego oraz w Centrum Wystawienniczo Regionalnym Dolnej Wisły w Tczewie.

Realizacja projektu została zakończona 30 października 2011r.


Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga" składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękujemy Partnerom Projektu!!!

 

Koordynatorzy Projektu:
Małgorzata Puchalska i Lidia Puchowska

 

Projekt jest dofinansowany przez Powiat Tczewski.

 

 

 

 

 

Partnerzy Projektu:

Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie, SOSW w Pelplnie, Caritas Parafii Katedralnej w Pelplinie,

ZS nr 1 w Pelplinie, ZS nr 2 w Pelplinie, MBP w Pelplinie, Muzeum Diecezjalne w Pelplinie,

Wydawnictwo Bernardinum, MOK w Pelplinie, CWR

Artykuły

2011-04-09

Wizyta w Muzeum Diecezjalnym

7 kwietnia 2011r. udaliśmy się do Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie. Eksponaty przedstawiała nam pani Katarzyna Rakowska. Wszyscy mogli obejrzeć galerię sztuki średniowiecznej oraz nowożytnej. Długo przyglądaliśmy się najcenniejszemu obiektowi, jedynej w Polsce Biblii Gutenberga, która jest wyjątkowym egzemplarzem starodruku.

Czytaj więcej o: Wizyta w Muzeum Diecezjalnym
2011-08-01
2011-08-01

Warsztaty historyczne

30 marca 2011 roku w Sali Kominkowej przy Kościele Bożego Ciała w Pelplinie odbyły się integracyjne warsztaty historyczne. Na zajęciach było obecnych 19 uczniów z SOSW, ZS nr1 i 2 w Pelplinie.

Pani Małgorzata Badzimierowska - Stępień, która prowadziła warsztaty przedstawiła dzieciom prezentację multimedialną przedstawiajacą życie w Zakonie Cysterskim 1000 lat temu.

 

Czytaj więcej o: Warsztaty historyczne
2012-02-22

Warsztaty fotograficzne

28 marca 2011 r. odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne.
W sali Parafialnego Centrum Dzieci i Młodzieży w Pelplinie spotkało sie 24 dzieci. Po krótkim przywitaniu i wzajemnym zapoznaniu Proboszcz Parafi Katedralnej w Pelplinie Ksiądz Tadeusz Brzeziński zaprowadził wszystkich do Bazyliki Katedralnej.

Na miejscu pan fotograf Krzysztof Mania przekazał najważniejsze informacje dotyczące wykonywania zdjęć.

 

Czytaj więcej o: Warsztaty fotograficzne
2011-06-18

Spotkanie Jury Konkursu Fotograficznego

13 maja 2011 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Pelplinie zebrało się Jury Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego pn. "Stonoga na tropie Cystersów" w składzie:

- Krzysztof Mania - fotograf

- Małgorzata Domachowska - Wiceprezes Stowarzyszenia "Wesoła Stonoga"

- Elżbieta Piontek - Prezes Caritas Parafii Katedralnej w Pelplinie (przedstawiciel partnera projektu)

- Maria Sikorska - nauczyciel plastyki w SOSW w Pelplinie (przedstawiciel partnera projektu)

Czytaj więcej o: Spotkanie Jury Konkursu Fotograficznego
2011-05-26

Rozstrzygnięcie Konkursu

19 maja 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom i osobom wyróżnionym w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Stonoga na tropie Cystersów". O godzinie 13:00 pani Lilla Brzoskowska Prezes Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga" serdecznie przywitała wszystkich uczestników Konkursu oraz dzieci, które brały udział w Warsztatach, które odbyły się w ramach projektu.

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie Konkursu