Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

WESOŁA STONOGA NA DWÓCH KÓŁKACH NA KOCIEWIU - rok 2011

Stonoga wsiada na rowery

Kolejny projekt Stowarzyszenia „Wesoła Stonoga" rozpoczęty.
12 maja 2011 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku została podpisana umowa przyznania pomocy otrzymanej w programie Leader. Organizatorzy nie tracą ani chwili, bo już 18 maja do Pelplina dotarły rowery niezbędne do organizacji wycieczek po najbliższej okolicy. Dzięki projektowi dzieci z pelplińskich szkół pod opieką dorosłych nauczą się bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych, poznają uroki najbliższej okolicy i opracują trasy krótkich wycieczek wokół naszego miasta. W ramach projektu zostanie też zorganizowana wystaw prac plastycznych i fotografii oraz będzie wydany folder promujący trasy rowerowe. Ponadto uczestnicy projektu dwukrotnie będą sprzątać las bielawski. W planie także ognisko, ciekawe prelekcje i wiele innych atrakcji.

Chętnych do udziału zapraszamy do szukania informacji na szkolnych tablicach ogłoszeń.

 

Koordynator Projektu

Marzenna Modrzejewska

Partnerzy Projektu:

Urząd Miasta i Gminy w Pelplinie

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie

LOT KOCIEWIE Tczew

Zespół Szkół Nr 1 w Pelplinie

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie

POLO Market - Pelplin

Leśnictwo Bielawki

 

Realizacja Projektu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu
w wysokości 5.000zł

od Fundacji ENERGA

 

Artykuły

2011-10-14
2011-06-18

Pierwsze zajęcia rowerowe

23 maja 2011 roku odbyły się pierwsze zajęcia, które przeprowadziła pani Brygida Rojek nauczyciel z ZS nr 1, przy pomocy pań: Marzenny Modrzejewskiej i Dominiki Ogrodniczak.
Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się na drogach publicznych i ścieżkach rowerowych przypomniały sobie również budowę roweru i jego niezbędne wyposażenie.

Czytaj więcej o: Pierwsze zajęcia rowerowe
2011-05-26

Rowerowe Jazdy Kondycyjne

24 i 25 maja 2011 r odbyły się pierwsze rowerowe jazdy kondycyjne dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie. Zajęcia są możliwe dzięki zakupowi, w ramach projektu dziesięciu rowerów wraz z osprzętem, kaskami, kamizelkami. Uczniowie podczas jazdy przede wszystkim doskonalą swoje umiejętności rowerowe dotyczące przestrzegania zasad ruchu drogowego i jazdy w grupie.

Czytaj więcej o: Rowerowe Jazdy Kondycyjne
2011-10-06
2011-10-01
2011-06-01

XI Rowerowy Rajd Gwiaździsty

Początek i koniec w Małych Walichnowach

 

Wszystko zaczęło się na terenie szkoły, rok temu podczas X Rajdu Gwiaździstego, a inspiracji dla projektu jak zwykle dostarczyło życie. Pośród śmiechu i zabaw innych dzieci pojawił się żal, że z radości nie wszyscy mogą korzystać.

Czytaj więcej o: XI Rowerowy Rajd Gwiaździsty