Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

WESOŁA STONOGA NA DWÓCH NOGACH - rok 2011

Niezwykły projekt ruszył!

 

Tego jeszcze w pelplińskich szkołach nie było. Dzieci i młodzież nagle urośli o 50 cm. Niemożliwe? W Stowarzyszeniu "Wesoła Stonoga" niemożliwe staje się faktem. Rozpoczęto realizację projektu pn „Wesoła Stonoga na dwóch nogach", którego celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół nr1 w Pelplinie i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pelplinie do udziału w życiu publicznym Gminy Pelplin i Powiatu Tczewskiego. Cel zostanie osiągnięty przez przygotowanie mini widowiska z udziałem szczudlarzy, kuglarzy, mimów i tancerzy. Swoje umiejętności uczestnicy projektu zaprezentują w czasie różnych imprez, ale najważniejszą z nich będzie Jarmark Cysterski.

Jednakże zanim do tego dojdzie, to zarówno realizatorów projektu jak i jego uczestników czeka wiele pracy. Należy zdobyć nowe, niezwykłe umiejętności. Najtrudniejsze będzie nauczenie się poruszania na szczudłach i żonglerki. W programie projektu przewidziano też przygotowanie ciekawych strojów dla młodych artystów.

7 kwietnia 2011 odbyły się pierwsze warsztaty szczudlarskie, które rozpoczęły realizację projektu. W ZS nr 1 w Pelplinie zjawiło się nadspodziewanie wielu uczniów chętnych do udziału w zajęciach. Pierwsze spotkanie poświęcone nauce tańców dawnych odbyło się 11 kwietnia.

 

 

Projekt jest dofinansowany przez Gminę Pelplin i Powiat Tczewski

 

Partnerami projektu są: UMiG Pelplin, Starostwo Powiatowe Tczew, SOSW Pelplin,

ZS nr 1 Pelplin, MOK Pelplin, DCIT Pelplin, ZKZ Tczew, ZSP Pelplin

 

 

Marzenna Modrzejewska

Koordynator Projektu


 

 

 

Nasze zdjęcia w Radiu Głos

 

Obejrzyj FILMY:

Wesoła Stonoga na Dwóch Nogach - TV-Pelplin

SZCZUDLARZE

Pokaz 21 VI 2011r.

Jarmark Cysterski 2011 - SOSW w Pelplinie


 

Artykuły

2011-05-23

Warsztaty Szczudlarskie

Wszystko wydawało się proste. Co to takiego chodzić pół metra nad ziemią? Żadna sztuka! Ale proste było tylko do czasu, gdy trzeba było przypiąć do nóg aluminiowe rurki. Na pierwsze zajęcia w dniu 7 kwietnia przyszło wielu chętnych, ale nie wszyscy odważyli się spróbować. Początki nie dla każdego były łatwe.

Czytaj więcej o: Warsztaty Szczudlarskie
2011-09-19
2011-06-15

Warsztaty Tańców Dawnych

W ramach projektu uczestnicy zdobywają nowe umiejętności. Tańców dawnych uczy Karolina Kornas z Bractwa Rycerskiego w Malborku. Przy dźwiękach średniowiecznej muzyki dzieci poznały podstawowe kroki tańców: Saracen, Praczki, Słoma i Szkocki. Dla uczniów, na co dzień obcujących z hip hopem było to niezwykłe doświadczenie.

Czytaj więcej o: Warsztaty Tańców Dawnych
2011-09-19
2011-06-18

Pierwszy Występ

18 maja 2011 roku uczestnicy dzieci uczestniczące w Projekcie wzięły udział w Paradzie Godności, którą zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w ramach Dni Godnosci Osób Niepełnosprawnych - 2011.

Dziesięć osób wraz z członkami Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego Brama przeszło na szczudłach ulicami Pelplina w barwnym korowodzie.

Czytaj więcej o: Pierwszy Występ
2011-09-15