Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

WESOŁA STONOGA Z TAMTAMAMI - rok 2012


17 kwietnia 2012 roku rozpoczęliśmy realizację nowego projektu pn. „Wesoła Stonoga z tamtamami”. Projekt jest kontynuacją zadania pn. „Wesoła Stonoga na dwóch nogach”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem pelplińskich uczniów. Dla uatrakcyjnienia projekt rozszerzyliśmy o naukę gry na bębnach.

Dzieci podczas zajęć przygotują się do występów m.in. w paradach podczas Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, Dni Pelplina, Jarmarku Cysterskiego.

Wszystkie zajęcia będzie prowadził pan Tomasz Klamann z Tczewskiego Towarzystwa Kulturalnego „Brama” wraz z wolontariuszami – członkami Stowarzyszenia „Wesoła Stonoga”.

 

Łącznie odbędzie się 20 godzin warsztatów szczudlarskich oraz 15 godzin warsztatów bębniarskich. Stowarzyszenie do posiadanych 10 par drewnianych szczudeł dokupi 5 par szczudeł aluminiowych wraz z ochraniaczami oraz instrumenty: 10 bębnów i tzw. przeszkadzajki: klawesyny, marakasy, tamburyna, grzechotki.

 

Projekt uzyskał w drodze otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z Gminy Pelplin dotację w kwocie 2435 zł a w Powiecie Tczewskim dotację w wysokości 5000 zł.
Całkowity koszt projektu to 9725,28 zł.


Koordynatorami zadania są Andżelika Kiryluk i Dominika Ogrodniczak.


 
Partnerzy projektu:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie

Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie

Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie

Radio Głos

 

Artykuły

2012-10-11
2012-04-17

Pierwsze zajęcia

17 kwietnia o godz. 18:00 w holu ZKiW nr 1 w Pelplinie odbyły się pierwsze warsztaty szczudlarskie, których uczestnikami byli uczniowie: SOSW, ZKiW nr 1 i ZS nr 2 w Pelplinie. Doskonalili sztukę chodzenia na szczudłach. Nie zabrakło nowych osób, które rozpoczęły tą niecodzienną przygodę. Po rozgrzewce i przełamaniu strachu, pojawiły się pierwsze samodzielne duże kroki.

Czytaj więcej o: Pierwsze zajęcia
2012-06-05

Warsztaty bębniarskie

Nasz projekt to nie tylko chodzenie na szczudłach, ale również nauka gry na bębnach. W kwietniu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci zapoznały się z zagadnieniami związanymi z kulturą bębniarstwa. Na kolejnych spotkaniach uczyły się wygrywania różnych rytmów pod czujnym okiem pana Tomasza Klamana. Większość dzieci nigdy nie grała na tego rodzaju instrumencie, ale szybko przekonała się, że wytrwałe i systematyczne ćwiczenia owocują całkiem interesującymi efektami.

Czytaj więcej o: Warsztaty bębniarskie
2012-06-05
2012-06-06

Próba Generalna

4 czerwca 2012 r. uczestnicy projektu spotkali się, aby sprawdzić swoje umiejętności na próbie generalnej przed Dniami Pelplina.  W kolorowych strojach wszyscy przeszli trasę, którą pokonają już w sobotę 9 czerwca. Grupa idących szczudlarzy wzbudzała nie lada „sensację”, kiedy przemierzała ulicami miasta. Przechodnie przyglądali się nam bacznie, niejednokrotnie rozpoznając wśród dzieci znajome twarze.

Czytaj więcej o: Próba Generalna
2012-05-24