Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze

Nasz Ośrodek oprócz zajęć w klasach oferuje również zajęcia rewalidacyjno - wychowawcze w zespołach oraz w formie nauczania indywidualnego.

Podczas pracy nauczyciela z uczestnikiem wszystkie stosowane metody i formy są dostosowane do możliwości danego dziecka. Corocznie zespół nauczycieli przy współpracy z rodzicem/opiekunem prawnym opracowuje program zajęć dla każdego dziecka.

Nauczyciele prowadzą zajęcia w domach rodzinnych uczestników na terenie Szkoły i Domów Pomocy Społecznej w Rudnie, Bielawkach i Wielkich Wyrębach.

Nauczyciele prowadzący zajęcia w roku szkolnym 2019/2020:

Romana Chmielewicz Paweł Szwoch Jarosław Głębocki
Magdalena Lewandowska Ewelina Wójcik Gabriela Król
Jan Świrbutowicz Andżelika Kiryluk Danuta Leszczyńska
Teresa Kropidłowska Dorota Kamińska Izabela Nagórska
Elżbieta Kwidzińska Janina Landowska Anna Głębocka
Aleksandra Graban Alicja Stanek Magdalena Sakowska-Gzella
Małgorzata Puchalska Karol Bugajski
Lucyna Wiórek

Artykuły

2020-02-19

„Bajkowe środy”

Uczestnicy nauczani indywidualnie na terenie Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach spotkali się 19.02.2020 w kawiarence na warsztatach z cyklu: „Bajkowe środy”.

Czytaj więcej o: „Bajkowe środy”
2020-02-12

„Maski karnawałowe”

Każdego roku w lutym organizowany jest bal karnawałowy dla uczniów i uczestników naszej szkoły w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie, podczas którego za pomocą masek i strojów staramy się przestraszyć zimę. Jak to zrobić?

Czytaj więcej o: „Maski karnawałowe”
2019-10-31

Wszyscy święci

W tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych uczestnicy zajęć rewalidacyjno - wychowawczych wraz z podopiecznymi Domu Pomocy w Bielawkach spotkali się w kawiarence. W miłej atmosferze okraszonej piosenkami, filmami okolicznościowym, literaturą, pochylili się nad żywotami świętych oraz ich atrybutami. 

Czytaj więcej o: Wszyscy święci
2019-10-31

ZRW pamięta…

Dnia pierwszego listopada zgodnie z tradycją odwiedzamy groby naszych bliskich, znajomych… Cmentarze stają się zatłoczone jak nigdy w całym roku. Pomniki zastawione są kwiatami, palą się znicze. Panuje nostalgiczny i refleksyjny nastrój. 

Czytaj więcej o: ZRW pamięta…
2019-10-18

Edukacja w kontakcie z przyrodą

Pogoda szczególnie dopisała dlatego z ochotą, w blasku połyskującego słonca, wybraliśmy się na pierwsze w roku szkolnym zajęcia pt. ”Edukacja w kontakcie z przyrodą” dla uczestników zajęć rewalidacyjno - wychowawczych, w Domu Pomorcy Społecznej w Bielawkach. Nasi uczestnicy mogli poznawać zmysłami wzroku, dotyku i węchu bogactwo otaczajacej nas przyrody. 

Czytaj więcej o: Edukacja w kontakcie z przyrodą
2019-10-07

ZAJĘCIA OTWARTE W ZESPOLE REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYM

7 października w zespole rewalidacyjno – wychowawczym odbyły się zajęcia otwarte dla nauczycieli. Prowadziłam zajęcia metodą Porannego kręgu oraz M.Ch.Knillów. 

 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA OTWARTE W ZESPOLE REWALIDACYJNO - WYCHOWAWCZYM