Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl
Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2021-03-04

Na podbój kosmosu!

Dnia 4 marca uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych na temat naszego Układu Słonecznego. Czytali teksty informacyjne, oglądali filmy edukacyjne oraz ilustracje. Sporządzili obszerne notatki, które będą podsumowaniem naszej dzisiejszej lekcji. Uczniowie przygotowali piękne prace z wyprawy na księżyc. Sami zobaczcie jakie piękne!

Czytaj więcej o: Na podbój kosmosu!
2021-03-01

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Nasz Ośrodek już kolejny raz wziął udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny. Organizowany przez markę Kubuś, w którym co roku bierze udział ponad 8 tys. przedszkoli i 5 tys. szkół podstawowych z całej Polski. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 5 milionów dzieci.

Czytaj więcej o: Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury”
2021-02-26

„Zdrowe odżywianie”.

W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się zajęcia pt. „Zdrowe odżywianie”. Spotkania miały na celu kształtowanie wśród uczniów postawy prozdrowtnej, pogłębianie wiedzy na temat znaczenia prawidłowego odżywiania, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, rozróżnianie żywności zdrowej od niezdrowej oraz poznanie piramidy żywieniowej i najważniejszych witamin niezbędnych w zdrowej diecie. 

Czytaj więcej o: „Zdrowe odżywianie”.
2021-02-17

nowy autobus szkolny

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie cieszą się z nowego autobusu.

W dniu 17 lutego 2021 roku na ręce Dyrektora Ośrodka Pani Małgorzaty Domachowskiej zostały przekazane klucze do nowego 18-osobowego autobusu  marki  Ford Transit. 

Czytaj więcej o: nowy autobus szkolny
2021-02-16

WALENTYNKOWE OSTATKI

Dzisiaj - 16 lutego w naszej szkole wyjątkowy dzień – WALENTYNKOWE OSTATKI! :-) Samorząd Uczniowski  w osobach: Zuzia Górska, Jagoda Krause oraz Jakub Kabatt byli posłannikami Św. Walentego  i wręczali kolegom i koleżankom  oraz nauczycielom i pracownikom szkoły wykonane przez uczniów Walentynki.

Czytaj więcej o: WALENTYNKOWE OSTATKI
2021-02-16

STYPENDIUM SPORTOWE BURMISTRZA MIASTA I GMINY PELPLIN DLA NASZYCH UCZNIÓW

Sport jest przełamywaniem własnych słabości i ograniczeń.

Osiągnięcia, rezultaty sportowe podczas zawodów różnej rangi świadczą o wysokim poziomie przygotowania i odpowiednich predyspozycjach zawodnika. Ciężka praca zawodników, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie została doceniona przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę poprzez przyznanie stypendium sportowego oraz wręczenia listu gratulacyjnego dnia 12.02.2021.

Czytaj więcej o: STYPENDIUM SPORTOWE BURMISTRZA MIASTA I GMINY PELPLIN DLA NASZYCH UCZNIÓW