Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2019-04-05

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym!

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Pelplinie ma zaszczyt zaprosić uczniów Szkół Specjalnych Województwa pomorskiego do udziału w XVII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Cztery pory roku” pt. ,,FASCYNACJE PRZYRODĄ

Lubisz zabawy z kredką, farbą i ołówkiem lub akwarelą. Twoja wyobraźnia dostrzega fascynującą cię przyrodę. To właśnie konkurs dla ciebie.

Czytaj więcej o: Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym!
2019-04-04

Konkurs – „Żyje w rytmie EKO”

4 kwietnia 2019r. Dorotka Nabakowska oraz Patryk Dobrzyński wraz z panią Anią German oraz panem Krzysiem Kotlęgą udali się do Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie na Międzywojewódzki Konkurs wiedzy ekologicznej „Żyje w rytmie EKO”. Uczniowie zmagali się z licznymi konkurencjami dotyczącymi zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej oraz ekologii.

Czytaj więcej o: Konkurs – „Żyje w rytmie EKO”
2019-04-04

Konkurs "Selfie z książką"

UWAGA KONKURS 

W dobie smartfonów bardzo popularne stały się zdjęcia  "z ręki". Kto nie robił sefie? Dzięki temu, unikamy konieczności proszenia osób trzecich o wykonanie pamiątkowego zdjęcia, a samowyzwalacz nie jest już taki straszny! W ramach konkursu "Selfie z książką" chciałybyśmy was skłonić do wykonia własnego zdjęcia z książką. 

Jedna osoba - jedno zdjęcie!

Zapraszamy wszystkich do udziału i życzymy udanej zabawy! Uśmiech

Czytaj więcej o: Konkurs "Selfie z książką"
2019-04-02
2019-04-02

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

W dniu 2 kwietnia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyło się spotkanie dla rodziców pod nazwą: Porozmawiajmy o …nadwrażliwości dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu”. Spotkanie prowadziła psycholog Joanna Badziąg z udziałem wieloletniego oraz doświadczonegonauczyciela i terapeuty dzieci Lidii Kukafki. Spotkanie miało na celu przybliżenie jednego z objawów autyzmu jakim jest nadwrażliwość zmysłowa/sensoryczna*.

Czytaj więcej o: Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu