Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

2016-09-01

Nowy Rok Rozpoczęty!

Stało się! Wakacje zakończone... Pierwszy dzwonek już zadzwonił w naszej szkole Uśmiech
Podczas uroczystego Rozpoczęcia Roku Szkolnego o godzinie 9:00 Pani Dyrektor Lilla Brzoskowska wraz z Wicedyrektorem Panią Małgorzatą Domachowską przywitały tłumnie przybyłych Uczniów i Rodziców. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy i wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor.

Czytaj więcej o: Nowy Rok Rozpoczęty!
2016-09-20

Narodowe Czytanie - 2016

2 września 2016 roku nasza Szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania, której patronuje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.  W tym roku wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Pelplinie na Targowisku Miejskim w Pelplinie czytaliśmy fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie - 2016
2016-09-20

Kolejny Jarmark Cysterski za nami!

W dniach 17 - 18 września w naszym Pelplinie tradycyjnie w trzeci weekend września zorganizowano Jarmark Cysterski. Również uczniowie i pracownicy naszego Ośrodka już po raz szesnasty włączyli się w przygotowania do tego ważnego wydarzenia.

Tradycyjnie w niedzielę wszyscy przeszliśmy ulicami miasta w barwnym korowodzie a po godzinie 14 - tej wzięliśmy udział w spektaklu historyczno - edukacyjnym pn. "Świętych Obcowanie". Uczniowie pod czujnym okiem pani Danuty Leszczyńskiej zaprezentowali się w "szkółce średniowiecznej".

Czytaj więcej o: Kolejny Jarmark Cysterski za nami!
2016-09-21

Takie medale tylko we Lwowie!

Wcześnie rano 15 września 2016 roku udaliśmy się w daleką zagraniczną podróż. Naszym celem był udział w wielkim sportowym przedsięwzięciu - Special Olympics III Open Games in Lviv. Pobyt we Lwowie okazał się niezwykłą przygodą!

Mięliśmy okazję integrować się z wieloma zespołami z różnych krajów m.in. : z Azerbejdżanu, Belgii, Łotwy, Litwy, Szwajcarii, Białorusi, Węgier i oczywiście z gospodarzami. Wszyscy próbowali swoich sił w różnych dyscyplinach na wielu obiektach sportowych rozsianych po całym Lwowie.

Czytaj więcej o: Takie medale tylko we Lwowie!
2016-09-25

Coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka

21 września 2016 roku wychowawcy grup wychowawczych oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali imprezę integracyjną dla całej społeczności szkolnej – „Święto Pieczonego Ziemniaka”. W środę po południu, w godzinach 16.00 – 17.30 na placu przy naszym Ośrodku zebrali się wychowankowie internatu oraz chętni do wspólnej zabawy uczniowie SOSW wraz z rodzicami.

Czytaj więcej o: Coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka
2016-09-29

Spotkanie z rodzicami z cyklu: Porozmawiajmy o…

23 września 2016r. przed zebraniem ogólnym wszystkich rodziców uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego odbyło się spotkanie z psychologiem szkolnym Joanną Badziąg z cyklu „Porozmawiajmy o… motywowaniu dzieci i młodzieży do nauki”. Na spotkaniu rodzice zapoznali się z pojęciem motywacji i jej rodzajami, warunkami skutecznej pochwały, warunkami koniecznymi do wzbudzenia motywacji u swoich pociech nie tylko do nauki, ale także do wykonywania obowiązków domowych.

Czytaj więcej o: Spotkanie z rodzicami z cyklu: Porozmawiajmy o…