Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2015/2016

Artykuły

2015-09-01

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

Punktualnie o godzinie 9:00 w pierwszym dniu września 2015 roku spotkaliśmy się na szkolnym holu by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny. Razem odśpiewaliśmy Hymn Narodowy z akompaniamentem w wykonaniu pani Moniki Bławat. Pani Małgorzata Domachowska wicedyrektor Ośrodka przywitała uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, życząc wszystkim owocnej pracy. Następnie pani Teresa Kropidłowska, która prowadziła spotkanie zaprosiła wszystkich uczniów wraz z rodzicami do klas. Tam wychowawcy szczegółowo zapoznali uczniów z organizacją nowego roku szkolnego, czyli głównie z planem zajęć.

Czytaj więcej o: Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016
2015-09-08

Lalka i papierowe laleczki

4 września 2015 roku nasz Ośrodek włączył się w organizację czwartej edycji Narodowego Czytania. W tym roku podczas akcji, której inicjatorem jest Para Prezydencka czytaliśmy „Lalkę” Bolesława Prusa.

Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Bernarda Sychty w Pelplinie zorganizowaliśmy spotkanie na Miejskim Targowisku gdzie m. in. nasi nauczyciele czytali fragmenty powieści oraz prowadzili dla dzieci plastyczne warsztaty. Najmłodsi uczestnicy akcji mogli wykonać papierowe lalki wg. własnego pomysłu.

Czytaj więcej o: Lalka i papierowe laleczki
2015-09-15

Pierwsza wycieczka

Mimo pogody w kratkę wycieczkę 8 wrzesnia 2015 roku do Kwidzyna zaliczamy do udanych. Zwiedziliśmy wspaniały zespół katedralno - zamkowy - stojący tu od XIV wieku. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Zamkowe. Prezentowane są tam zbiory historyczne, etnograficzne i przyrodnicze. W udostępnionych do zwiedzania piwnicach zobaczymy średniowieczne działa i narzędzia tortur m. in. Szafę Juranda - skrzynię tortur z filmu Krzyżacy.

Czytaj więcej o: Pierwsza wycieczka
2015-09-16

Dzień Kobiet

8 marca 2012 r.  z okazji Dnia Kobiet pojechaliśmy z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Rudnie. Uczennice z Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego Gimnazjum zostały zaproszone na pyszny poczęstunek. Otrzymały również od chłopaków moc życzeń i kwiaty.

Czytaj więcej o: Dzień Kobiet
2015-09-16

Wielkanocne spotkanie w Gniewie

Dnia 14 marca 2012 roku gimnazjalistki z Zespołu Eduakcyjno - Terapeutycznego zajęły I miejsce w XI Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym pt. " Wielkanocne spotkanie z Januszem Korczakiem". Spotkanie odbyło się w Bibliotece Publicznej w Gniewie. Podczas konkursu nasze uczennice przygotowały jajka wielkanocne za pomocą techniki decoupage. 

Czytaj więcej o: Wielkanocne spotkanie w Gniewie
2015-09-16

Bal Jesieni

Jak co roku o tej porze roku spotkaliśmy się na Balu. 30 października 2012 r. przy akompaniamencie zespołu „Uśmiech” z Domu Pomocy Społecznej w Rudnie w naszym Ośrodku odbył się Bal Jesieni. Zespół prowadzony przez pana Wojciecha Rogaczewskiego zagrał wiele znanych szlagierów, przy ktorych bawiliśmy się bez końca...

Czytaj więcej o: Bal Jesieni