Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2014/2015

Artykuły

2014-09-09

Czytaliśmy utwory polskiego noblisty

Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane dwa lata temu przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym roku zaproszono wszystkich do wspólnej lektury "Trylogii" Henryka Sienkiewicza. Fragmenty powieści łączących patriotyzm, przygodę i humor przeczytała nam 5 września 2014 roku pani Teresa Kropidłowska.

Czytaj więcej o: Czytaliśmy utwory polskiego noblisty
2014-09-12

Nowy rok, nowa Szkoła ...

1 września 2014 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2014/2015. Nasze spotkanie zaczęliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie pani Małgorzata Domachowska wicedyrektor Ośrodka przywitała uczniów, rodziców oraz wszystkich pracowników a pani Teresa Kropidłowska przekazała najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.

Dla naszego Ośrodka 1 września 2014 roku nie był zwyczajnym dniem.

Czytaj więcej o: Nowy rok, nowa Szkoła ...
2014-09-18

I miejsce w Kartuzach

17 września 2014 roku uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych Szkół Specjalnych. W tym roku zawody odbyły się w Kartuzach. Nasz Ośrodek reprezentowali: Jakub Krocz, Marcin Brzeziński i Piotr Majewski biegając w kategorii chłopców młodszych.

Czytaj więcej o: I miejsce w Kartuzach
2014-10-07

Udane Mistrzostwa Polski

4 października 2014 roku w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski w Jesiennych Biegach Przełajowych Szkół Specjalnych. Zawody przeprowadzone zostały w ślicznie położonym leśnym kompleksie sportowym "Arturówek". Profesjonalizm organizatorów widoczny był na każdym kroku. Wszystkie detale organizatorzy dopięli na "ostatni guzik". Ciekawie wyznaczono tory biegowe dla poszczególnych kategorii, powołano sędziów klasy międzynarodowej a zawodników i trenerów zakwaterowano w ładnym hotelu "Prząśniczka" gdzie na wszystkich czekało bardzo dobre wyżywienie.

Czytaj więcej o: Udane Mistrzostwa Polski
2014-10-19

Święto Pieczonego Ziemniaka

25 września 2014 roku Grupy Wychowawcze wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizowały coroczne Święto Pieczonego Ziemniaka. Nasza zabawa zawsze odbywała się pod gołym niebem jednak tym razem zmieniliśmy plany. Ulewny deszcz sprawił, że udaliśmy się w gościnne progi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalych w Pelplinie. Na sali gimnastycznej rozegraliśmy turniej, w którym rywalizowały dwie drużyny. Dziewczyny dzielnie walczyły konkurując z ekipą chłopców.

Czytaj więcej o: Święto Pieczonego Ziemniaka
2014-10-26

Kociewski Festiwal

22 października 2014 roku uczniowie z Zespołu Edukacyjno - Terapeutycznego wraz z rodzicami i wychowawcą panią Anną Chyła udali się do Starogardu Gdańskiego na Festiwal Regionalnych Form Artystycznych.

Nasza ekipa wzięła udział w bardzo ciekawych warsztatach: malowania na szkle, muzycznych, papieroplastycznych i kulinarnych. Uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcą przygotowali też krótki występ przedstawiający Bajkę o szarej Renecie oraz jabłecznik.

Czytaj więcej o: Kociewski Festiwal