Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2013/2014

Artykuły

2013-09-02

Pierwszy dzwonek

2 września 2013 roku w naszym Ośrodku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Spotkanie poprowadziła pani Teresa Kropidłowska wraz z wicedyrektorem panią Małgorzatą Domachowską. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego pani wicedyrektor przekazała życzenia zarówno swoje, jak i od Ministra Edukacji.  Następnie pani Teresa Kropidłowska przybliżyła uczniom i rodzicom organizację roku szkolnego.

Czytaj więcej o: Pierwszy dzwonek
2013-09-11

Narodowe Czytanie

6 września 2013r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie we współpracy z naszym Ośrodkiem odbyło się Narodowe Czytanie dzieł Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, autora pamiętników, od którego narodzin mija właśnie 220 lat. Znakomity obserwator, mistrz ciętej riposty na Polaków spoglądał z humorem, czasem z ironią, ale i z zadumą. Takie utwory jak „Paweł i Gaweł” poznajemy, jako dzieci i wracamy do nich, jako ludzie dorośli.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie
2013-09-15

XIII Jarmark Cysterski

W dniach 14 - 15 września 2013 roku mieszkańcy Pelplina oraz przybysze z różnych stron po raz trzynasty mieli okazję uczestniczyć w Jarmarku Cysterskim.

Oczywiście i nasz Ośrodek już od dwóch tygodni pieczołowicie przygotowywał się do tego ważnego wydarzenia.  Uczniowie ćwiczyli role oraz z nauczycielami przygotowywali szkolne stoisko.

W niedzielne popołudnie nasi wychowankowie przeszli ulicami miasta w barwnym korowodzie.

Czytaj więcej o: XIII Jarmark Cysterski
2013-09-21

Rowerem do Piaseczna

Korzystając z łaskawej aury nasi uczniowie 18 września 2013 roku wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę rowerową.

Młodzież pod opieką pana Jana Świrbutowicza i pana Karola Bugajskiego tradycyjnie we wrześniu wybrała się do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie. Po dotarciu do Piaseczna wszyscy odpoczęli, co nieco przy Studzience gdzie nie dawno miał miejsce coroczny Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej o: Rowerem do Piaseczna
2013-09-26

Cyrk Panda

19 września 2013r. czterdziestoosobowa grupa uczniów naszego Ośrodka udała się na spotkanie integracyjne do Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach. Przedmiotem spotkania był występ mieszkańców Domu zatytułowany „ Cyrk Panda”. Na specjalnie zaaranżowanej arenie, podziwialiśmy tresurę zwierząt, z zapartym tchem obserwowaliśmy popisy akrobacyjne, dużymi brawami nagrodziliśmy występ siłaczki i zaklinacza węży. Nie zabrakło subtelnych i zmysłowych tańców motyli.

Czytaj więcej o: Cyrk Panda
2013-09-29

Biegi przełajowe w Kwidzynie

24 września 2013 roku uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Jesiennych Biegach Przełajowych, które w tym roku odbyły się w Kwidzynie. Impreza miała się odbyć już 17 września, lecz organizatorzy postanowili przesunąć ją ze względu na ulewne deszcze. Zawody były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw Polski. W kategorii dziewcząt młodszych szkołę reprezentowały Paula Majewska i Klaudia Wutkowska, które zajęły odpowiednio siódme i ósme miejsce.

Czytaj więcej o: Biegi przełajowe w Kwidzynie