Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2012/2013

Artykuły

2012-09-03

Nowy Rok Szkolny...

3 września 2012 roku o godzinie 9:00 w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po odśpiewaniu Hymnu pani dyrektor Lilla Brzoskowska powitała uczniów, rodziców i pracowników. Uczniowie poznali swoich wychowawców, plan lekcji, dowiedzieli się również, jakie były przeprowadzone podczas wakacji remonty. Dużą niespodzianką dla wszystkich była rozpoczęta przed szkołą budowa placu zabaw w ramach projektu „Wesoła Stonoga na Huśtawce”. 

Czytaj więcej o: Nowy Rok Szkolny...
2012-09-03

"Na dobry początek"

Zachęcam rodziców do wprowadzenia w życie nowych zasad domowych obowiązujących podczas roku szkolnego. Ważne jest, aby nowe zasady wprowadzać we właściwy sposób. Źle wprowadzone zasady mogą okazać się nieskuteczne i prowokować dzieci do ich świadomego łamania.


Ustalenie nowych reguł należy zacząć od znalezienia odpowiedniego momentu w ciągu dnia, kiedy i rodzice i dzieci są w dobrych nastrojach.

Czytaj więcej o: "Na dobry początek"
2012-09-05

Pomoc z PFRON w ramach programu AKTYWNY SAMORZĄD

W związku z przystąpieniem Powiatu Tczewskiego do udziału w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”, osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym oraz dzieci do 16 roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, mogą ubiegać się o pomoc finansową ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.  

Termin składania wniosków – do 30 września 2012 roku. Datą złożenia wniosku jest data wpływu dokumentów do Starostwa Powiatowego w Tczewie. 

Czytaj więcej o: Pomoc z PFRON w ramach programu AKTYWNY SAMORZĄD
2012-09-17

Pierwszy plusk

10 września 2012 roku starsza grupa uczestników projektu „Wesoła Stonoga uczy się pływać” pojechała na zajęcia rehabilitacyjne, które odbyły się na małym basenie Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Pod kierunkiem instruktorów: pani Romany Chmielewicz, pana Piotra Pruszaka i wolontariuszki pani Małgosi Puchalskiej dzieci oswajały się z wodą i wykonywały różne ćwiczenia. Nie brakowało „mokrej”, wesołej zabawy.

Czytaj więcej o: Pierwszy plusk
2012-09-18

XI Jarmark Cysterski

W dniach 17 – 18 września 2011r. w Pelplinie odbył się XI Jarmark Cysterski. Uczniowie naszego Ośrodka wraz z nauczycielami również włączyli się, jak co roku w obchody tego ważnego dla miasta wydarzenia.

Wychowankowie przeszli w barwnym korowodzie ulicami miasta w strojach „średniowiecznych żaków”.  Na przedzie parady szli również szczudlarze, którzy umiejętności zdobywali, podczas warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie „Wesoła Stonoga” działające przy naszej szkole.

Czytaj więcej o: XI Jarmark Cysterski
2012-09-27

Plaga myszy i szczurów...

 

W dniach 15 i 16 września 2012 r. podczas JARMARKU CYSTERSKIEGO w krużgankach Katedry wystawione zostały prace plastyczne uczniów naszej szkoły oraz SOSW w Tczewie, nadesłane na Regionalny Konkurs Plastyczny p.t. PLAGA MYSZY I SZCZURÓW W PELPLINIE w czasie Średniowiecza.  Organizatorem konkursu był Ośrodek z Tczewa.

 

Czytaj więcej o: Plaga myszy i szczurów...