Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Rok szkolny 2018/2019

Artykuły

2018-09-10

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

3 września 2018 roku cała społeczność szkolna spotkała się na szkolnym holu aby wziąć udział w Uroczystości Rozpoczęcia Roku Szkolnego 2018/2019. Spotkanie poprowadziła pani Teresa Kropidłowska. Tradycyjnie tak ważne wydarzenie rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Państwowego. Podczas śpiewu akompaniowała pani Aniela Brandt. Następnie wystąpiła pani Ryszarda Kaliszewska Wicedyrektor Ośrodka. 

Czytaj więcej o: Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
2018-10-03

Piaseczno pełne nauczycieli

W dniu 11 września 2018 roku, w oktawę odpustu, do pobliskiego Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie przybyli nauczyciele z różnych szkół. Nie zabrakło także nauczycieli z naszej szkoły. W tym dniu, podczas wieczornej Mszy Świętej, powierzono opiece Matki Boskiej Piaseckiej cały nowy rok szkolny, wszystkich uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. 

Czytaj więcej o: Piaseczno pełne nauczycieli
2018-09-24

Narodowe Czytanie 2018

7 września 2018r. na Targowisku Miejskim w Pelplinie odbyła się akcja Narodowe Czytanie.  Fragmenty powieści "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego czytali: Tomasz Czerwiński - pełniący obowiązki Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Monika Janeczek - Toporowska - aktorka, nauczyciel bibliotekarz z Collegium Marianum w Pelplinie, Bogdan Wiśniewski - były Dyrektor LO w Pelplinie, Ewa Brzóska - Dyrektor ZKiW w Rajkowach, Anita Pruszyńska - nauczycielka ZKiW w Rajkowach, Anna Sakowska - nauczycielka SP nr 2 w Pelplinie i Rafał Deska - Dyrektor LO w Pelplinie.

Czytaj więcej o: Narodowe Czytanie 2018
2018-09-21

Lekcja przedsiębiorczości w TESCO

We wtorek 18 września 2018r. w ramach doradztwa zawodowego odbyła się wycieczka do marketu TESCO w Starogardzie Gdańskim. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem pracowników na poszczególnych stanowiskach i ich pracą w TESCO. Zostaliśmy przywitani przez głównego menagera oraz innych pracowników dyskontu. Pani Ewa zapoznała nas z procedurami, których należy przestrzegać na poszczególnych stanowiskach pracy. Zwiedzanie zaczęliśmy od Punktu Obsługi Klienta, każdy miał szansę zaprosić kupujących do zakupów i życzyć miłego dnia. Kolejnym przystankiem było Bistro. 

 

Czytaj więcej o: Lekcja przedsiębiorczości w TESCO
2018-09-26

79 rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2018r. wzięliśmy udział w uroczystości upamiętniającej wybuch II wojny światowej.  W 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamięć ofiar uczciliśmy składając kwiaty przy tablicy pamiątkowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie oddając hołd pomordowanym nauczycielom. 

Czytaj więcej o: 79 rocznica wybuchu II wojny światowej
2018-09-24

Wycieczka do Muzeum

13 września 2018 r. uczniowie  kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy udali się do Muzeum Diecezjalnego w Pelpinie. W ramach obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości, poszli sprawdzić jak mają się nasze dobra narodowe, w szczególności, najdroższa księga świata – Biblia Gutenberga. Na nowo usłyszeli opowieść o wojennych losach Biblii. Przekonali się, że nasze dobra narodowe są znakomicie zabezpieczone. 

Czytaj więcej o: Wycieczka do Muzeum