Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Zajęcia w domu - 2020/2021

Witajcie Kochani! Tęsknimy za Wami!

 

Artykuły

2020-11-30

30 listopada - 4 grudnia 2020r.

04.12.2020 r. (piątek)

Kochani, to już ostatni dzień naszego zdalnego nauczania! Wszystkich z tego powodu ogarnia coraz większa radość.  UśmiechNie możemy się już doczekać, kiedy się wszyscy zobaczymy. Ale to nie jedyna radość!

Wczoraj mieliśmy wiele powodów do radości. Zaczęliśmy już przygotowania do Mikołajek. A któż na to Święto nie czeka?! Wszyscy z niecierpliwością czekamy na ten dzień. Bardzo lubimy otrzymywać prezenty i obdarowywać prezentami innych. W związku z tym na naszej messengerowej grupie było wiele zabaw i zagadek związanych ze Świętym Mikołajem Śmiech Wszyscy doskonale na nie odpowiadali, za co czeka ich w poniedziałek miła niespodzianka.

Kolejną radością była jesienna aura, która pod wieczór zmieniła się w zimową. Spadł pierwszy śnieg! A to znaczy, że Święta coraz bliżej. Serca zabiły nam mocniej. Jak Święta to i świąteczne ozdoby, a wśród nich postać Mikołaja. Wyszukiwaliśmy jej w różnych miejscach, wszędzie tam, gdzie byliśmy. Ale szczególnie zadziwiła nas Wiktoria przesłanymi, artystycznie wykonanymi zdjęciami różnych bombek. To były przepiękne ujęcia Uśmiech

 JUŻ ZA CHWILĘ, MIKOŁAJKI!

Kochani, kontynuujemy przygotowania do Mikołajek. To wspaniały dzień, na który wszyscy z radością czekamy! Zostały jeszcze tylko dwa dni! Uśmiech Dzisiaj mamy dla Was kolejną historię i legendę o Świętym Mikołaju. To wspaniała postać, więc warto poznać ją lepiej. Jest dla nas wzorem do naśladowania. Jak już utrwalimy sobie legendę o Świętym Mikołaju, zawsze możemy ją komuś opowiedzieć, kto jej jeszcze nie zna. No i ważne jest też zapamiętać adres Świętego Mikołaja, żeby wiedzieć, gdzie wysłać list. Przypominamy go w filmikach, posłuchajcie:

Tak jak Święty Mikołaj chętnie lubimy bliskich obdarowywać upominkami, prezentami. Cieszy nas wtedy radość, jaką im sprawiamy. W Mikołajki, nawet drobny gest w kierunku drugiej osoby, może wywołać uśmiech na jej twarzy. Oto kilka ciekawych propozycji na proste mikołajkowe prezenty. Mrugnięcie

A co się dzieje, gdy jesteśmy niegrzeczni? Mrugnięcie Czy wtedy również otrzymujemy od Mikołaja upominki? Zobaczcie, jak to było z Alicją? Co otrzymała od Mikołaja? Czy miała szansę na poprawę swojego zachowania? Czy wiedziała, jak to zrobić? Posłuchajcie:

Na szczęście Alicja zrozumiała swoje niewłaściwe zachowanie. Od tej pory postanowiła się zmienić i więcej czynić dobra - oddać swoje zabawki dzieciom, które bardziej ich potrzebują. Dzięki temu ostatecznie dostała prezenty od Mikołaja. Warto więc być dobrym i czynić dobro Śmiech

Na Mikołajki lubimy też własnoręcznie wykonane ozdoby. Takie ozdoby cieszą wtedy najbardziej. Spróbujcie swoich sił przygotowując „Mikołaja” lub „Mikołajkową skarpetę”. Podpowiedź, jak to zrobić, znajdziecie w tych filmikach. To sposób na miłe spędzenie czasu w oczekiwaniu na Mikołajki.

A czy byliście kiedyś w pracowni Świętego Mikołaja? Zapraszamy Was teraz w niezwykłą podróż ba aż do Koła Podbiegunowego - do mroźnej krainy zwanej Laponią. Będą renifery, elfy, prezenty, śnieg i oczywiście - Święty Mikołaj!

Mikołajki to też czas na wesołą zabawę, piosenki i taniec Uśmiech Zobaczcie, jak można się wspólnie bawić, zwłaszcza jeżeli ma się rodzeństwo.

W oczekiwaniu na Mikołajki niech radośnie brzmią słowa piosenki: „Święty Mikołaj zbliża się…” oraz „O Święty Mikołaju, przynosisz dobro nam i mówisz: lubię dzielić się tym co mam”. Niech nie zabraknie także tańca do tej piosenki. Jak go wykonać? Pokazujemy poniżej w filmiku.

A na koniec mamy dla Was życzenia Mikołajkowe, posłuchajcie:

Mamy nadzieję, że miło spędzicie Mikołajki Uśmiech

Do zobaczenia na naszej messengerowej grupie!

Wychowawcy!

Czytaj więcej o: 30 listopada - 4 grudnia 2020r.
2020-11-23

23 - 27 listopada 2020 r.

27.11.2020 r. (piątek)

Kochani! Wczoraj był wspaniały dzień! Pełno było w nim niespodzianek i przyjemności. Zgodnie z umową świętowaliśmy na grupie Andrzejki! Ale nie tylko Śmiech

We wspaniałą wirtualną wróżkę wcieliła się Pani Ania Mrugnięcie I jak co roku, przepowiadała nam naszą przyszłość: z serca, z magicznych kubeczków, z owoców i zwierząt. Było dużo radości, zdziwienia i zaskoczenia, jak na Andrzejki przystało. Nie zabrakło też andrzejkowej muzyki. Wiktoria i Jagoda to ekspertki od dobrej zabawy. Do Andrzejkowej zabawy przyłączyły się też nasze rodziny. Wszyscy chcieli wiedzieć, co ich czeka w przyszłości Mrugnięcie

Kolejną przyjemnością było świętowanie urodzin Pani Małgosi. Były gorące życzenia i tradycyjne „Sto lat” odśpiewane „na kamerkach” Uśmiech A urodzinowe „babeczki” kusiły każdego uczestnika zabawy.

Nie zabrakło też naszych ulubieńców: piesków i kotków, prezentowanych w najróżniejszych pozach. Mamy ich wspólnie całkiem dużo!

Czytaj więcej o: 23 - 27 listopada 2020 r.