Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

sekretariat@soswpelplin.pl

Stonoga na ścieżce czasu Pelplina

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja pn.: "Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina - reaktywacja"

mająca na celu: "Umożliwienie mieszkańcom obszaru LGD  ,,Wstęga Kociewia” i turystom poznania dziedzictwa kulturowego Pelplina poprzez aktualizację i odnowienie tablic na edukacyjnej ścieżce historycznej na szlaku spacerowo-rowerowym oraz posadowienie 3 stojaków rowerowych z 9 miejscami na rowery w nowym miejscu pod szkołami

współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”,

objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a uzyskała wsparcie za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia" w ramach realizacji

Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność  na lata 2014-2020 dla obszaru gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin i Tczew.

 Planowane wskaźniki realizacji zadania grantowego:

inwestycje punktową infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną - 1 szt.

liczba osób korzystających z infrastruktury- obiekty nowe - 500 osób

Artykuły

2021-06-18

ZAKOŃCZENIE

Kończymy rok szkolny 2020/2021 i kończymy pracę przy projekcie pn. ,,Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina - reaktywacja”.
Przedsięwzięcie, które  na starcie wydawało się niewielkie i łatwe kosztowało sporo czasu i wysiłku. 
Mimo, że odnawialiśmy istniejące tablice trzeba było powtórzyć całą procedurę od nowa: otrzymać pozwolenie na budowę, zgodę konserwatora zabytków, podpisać umowy z partnerami użyczającymi miejsca pod tablice.

Czytaj więcej o: ZAKOŃCZENIE
2021-06-04

REALIZACJA

Dnia 2 czerwca 2021 roku, firma KA EF z Tczewa przystąpiła do montażu zamówionych tablic oraz stojaków rowerowych.

Wykonana praca została odebrana przy udziale przedstawicieli stowarzyszenia Wesoła Stonoga: prezes Małgorzaty Puchalskiej, wiceprezes Ryszardy Kaliszewskiej, koordynatorki zadania pani Marzenny Modrzejewskiej i przedstawiciela firmy KA EF p. Szymona Klausa.

Czytaj więcej o: REALIZACJA
2021-05-10

Przygotowania

Po podpisaniu umowy z Lokalną Grupą Działania Wstęga Kociewia przystąpiliśmy do pracy.

Nasza szkolna społeczność - Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie - pomogła w przygotowaniu parkingu pod nowe stojaki rowerowe. Uczniowie Szkoły Przyspasabiającej do Pracy pod opieką pani Magdaleny Sengerskiej odchwaścili i pozamiatali parking rowerowy.

Czytaj więcej o: Przygotowania
2021-03-19

Umowa podpisana!

Miło nam powiadomić, że podpisaliśmy w Tczewie, w siedzibie "Wstęgi Kociewia" umowę na realizację zadania: Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina - reaktywacja".  Cieszymy się, że mimo niesprzyjających warunków udaje nam się realizować plany naszego Stowarzyszenia.

 
Czytaj więcej o: Umowa podpisana!
2020-05-25

wesoła stonoga ponownie na ścieżce czasu Pelplina

Miło nam zawiadomić, że Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga" będzie realizować projekt pn. "Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina - reaktywacja". Zadanie zostało wybrane do dofinansowania decyzją Rady Programowej uzyskując 64 punkty.

Czytaj więcej o: wesoła stonoga ponownie na ścieżce czasu Pelplina
2012-05-22

Projekt zrealizowany! Ścieżka edukacyjna już jest.

Członkowie stowarzyszenia i  podopieczni z wielką niecierpliwością oczekiwali na zakończenie realizacji projektu pn. ,,Wesoła Stonoga na ścieżce czasu Pelplina”. Wczesnym popołudniem  21 maja 2012 roku  dzieci z SOSW wraz z opiekunami oraz Prezesem  Stowarzyszenia i Koordynatorem  udały się na plac przed Katedrą w celu obejrzenia  rezultatów projektu.

Czytaj więcej o: Projekt zrealizowany! Ścieżka edukacyjna już jest.