Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie

ul. Sambora 5A

83-130 Pelplin

Tel: (58) 536-18-41

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

2019-01-11

RAZEM DLA SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO W PELPLINIE

10 stycznia o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się niezwykle radosny koncert kolęd. Rodzice, przyjaciele, mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin oraz powiatu tczewskiego przybyli, aby razem z uczniami, nauczycielami i pracownikami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pelplinie, mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bielawkach, uczestnikami Środowiskowego Dom Samopomocy Caritas w Rajkowach oraz Zespołem ewangelizacyjnym Na Cały Głos śpiewać znane kolędy, pastorałki i świąteczne utwory.

Czytaj więcej o: RAZEM DLA SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO W PELPLINIE
2018-12-21

Hej Kolęda

Raz do roku w naszej szkole tuż przed świętami wspólnie trenujemy śpiewanie kolęd przed rodzinną premierą bożonarodzeniową. W tym roku 21 grudnia 2018 koncert „Hej kolęda” uświetniony został jasełkami w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów. Młodzi aktorzy, przed dużą publicznością zaprezentowali swój występ wzorowo, zdobywając gromkie brawa. 

Czytaj więcej o: Hej Kolęda
2018-12-21

Wigilijne spotkanie

21 grudnia 2018 roku uczniowie z klasy przysposabiającej do pracy usiedli do wigilijnego stołu. Przygotowania do wigilii trwały kilka dni. Uczniowie samodzielnie wykonali pierogi z kapustą i grzybami, barszcz i smaczne ciasteczka. 

Czytaj więcej o: Wigilijne spotkanie
2018-12-20

Wieczór Wigilijny w Internacie

Co roku Wychowankowie Grupy Wychowawczej czyli internatu wraz z wychowawcami przygotowują Wieczór Wigilijny. W ostatni wieczór spędzony razem w 2018 roku spotkali się wychowankowie wraz ze swoimi Rodzinami oraz Wychowawcy i zaproszeni Goście.

Na zaproszenie dzieci przybyła do internatu pani Jolanta Kossakowska, która jest emerytowanym wychowawcą naszego internatu.

Świąteczne spotkanie, które odyło się 20 grudnia rozpoczęto od przeczytania przez Honoratę Szulist fragmentu Pisma Świętego oraz podzielenia się opłatkiem. 

Czytaj więcej o: Wieczór Wigilijny w Internacie
2018-12-19

Ojczyste smaki

W klasie przysposabiającej do pracy podczas lekcji uczniowie wykonują różne zadania, które są dla nich czasem łatwe a czasem trudne do wykonania. Uczą się umiejętności, które mogą wykorzystać w życiu. Gotują, wypiekają i dekorują. Wszystkie prace wykonują pod okiem wychowawców pani Anny Chyła i pana Pawła Szwocha. 
Czytaj więcej o: Ojczyste smaki